Czytasz
Potężne ogłoszenie Mystic Festival – Mastodon i 50 nowych artystów dołącza do line-upu przyszłorocznej edycji

Potężne ogłoszenie Mystic Festival – Mastodon i 50 nowych artystów dołącza do line-upu przyszłorocznej edycji

Mastodon, mat. promocyjne

Zbliża się święto fanów ciężkiego brzmienia. Mastodon i aż 50 kolejnych wykonawców dołącza do line-up’u Mystic Festival, który w przyszłym roku odbędzie się w Stoczni Gdańskiej. Sprawdźcie, kto zagra obok Gojiiry, Judas Priest i Mercyful Fate.

Mystic Festival zaskakuje gorącym ogłoszeniem! Na początku października francuski zespół Gojira dołączył do Judas Priest oraz Mercyful Fate i został ogłoszony jako finałowy headliner przyszłorocznej edycji. Teraz dowiadujemy się, że do line-up’u dołącza kolejna ikona metalu – legendarny amerykański zespół Mastodon! W ubiegłym roku grupa obchodziła dziesięciolecie wydania kultowego albumu Crack The Skye, a dwa lata temu została laureatami Grammy za utwór Sultan’s Curse.

A to dopiero początek ogłoszenia, bo do programu przyszłej edycji dołączyło aż 50 kolejnych wykonawców! Z obfitego rzutu artystów najmocniejsze strzały to bez wątpienia blackmetalowa legenda Mayhem, francuski wizjoner Igorrr, południowo-amerykański progmetalowy skład Baroness, futurystyczne Code Orange oraz azjatyckie The Hu. Przyszłoroczna edycja festiwalu będzie wyjątkowo różnorodna, a fani cięższych brzmień usłyszą wszelkie odcienie metalu i jego muzycznych okolic. Poza thrashem, death metalem, stonerem czy doomem na terenie Stoczni Gdańskiej zapanuje również mroczna elektronika, hardcore oraz neofolk.

Na odbywającym się od 2 do 4 czerwca festiwalu piekło zgotują wam również: Mortiisa, Kvelertak, Blindead, The Stubs, (0), 1914, Alien Weaponry, Azarath, Baest, Czerń, Dead Lord, Deluge, Dopelord, Dwaal, Fleshworld, Gold, Grift, Hangman’s Chair, Irfan, Konvent, Lindy-Fay Hella, Maggot Heart, Major Kong, The Materia, Medico Peste, Motanka, Neon Haze (Octopussy / Favorit89 / Nightrun87), Okkultokrati, Only Sons, Ovo, The Picturebooks, Proscription, Raging Speedhorn, Red Scalp, Rosk, Spaceslug, Stay Nowhere, Taraban, Tester Gier, Truchło Strzygi, Twin Temple i The Vintage Caravan.

Organizatorzy zapewniają, że festiwal odbędzie się w przyszłym roku z uwzględnieniem wszelkich norm sanitarnych. Na ogromnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej powstanie pięć scen, w tym cztery plenerowe, z możliwością utrzymania społecznego dystansu. Mystic Festival ma do swoje dyspozycji aż cztery hektary terenu, czyli tyle, co 208 kortów tenisowych!

Mystic gwarantuje, że to jeszcze nie koniec ogłoszeń. Informacje o poszczególnych scenach i podziale koncertów na dni poznamy już w listopadzie. W nadchodzącym ogłoszeniu znajdą się również kolejne mocne punkty programu festiwalu.

Wszystkie karnety dwudniowe zakupione na rok 2020 zachowują ważność i zapewniają wstęp na całość (3 dni) festiwalu w 2021 roku.

Sprawdź też
Skopzzor

Na posiadaczy karnetów lub biletów jednodniowych na Mystic Festival 2020, którzy zdecydują się zatrzymać bilety na przyszłoroczną edycję, czekać będzie specjalny upominek. Będzie to ściśle limitowane wydawnictwo, które nigdy nie trafi do otwartej sprzedaży – unikalna płyta z nagraniami artystów, którzy mieli wystąpić na Mystic Festival 2020.

Bilety na Mystic Festival 2021 kupicie w Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone