Czytasz
Techno w Hali Stulecia – Undercity rusza poza Warszawę

Techno w Hali Stulecia – Undercity rusza poza Warszawę

Undercity, mat. promocyjne

Undercity podbija kolejne miasto! Follow The Step i Smolna ogłaszają wrocławską edycję festiwalu. 24 kwietnia 2021 roku techno wypełni monumentalną Halę Stulecia. Sądząc po warszawskich odsłonach, możemy spodziewać się wyjątkowego audio-wizualnego widowiska.

Follow The Step i Smolna nie zwalniają tempa. Niedawno ogłosili nową datę warszawskiej edycji Undercity, a teraz zapraszają wszystkich fanów techno do Wrocławia. W industrialnej przestrzeni Hali Stulecia odbędzie się święto muzyki elektronicznej. 24 kwietnia w murach zabytkowej architektury z początku XX wieku wybrzmieje wyraziste techno w wykonaniu światowych producentów i DJ-ów.

Nie tylko muzyka

Line-up przyszłorocznej edycji w stolicy imponuje. Wśród zaproszonych gwiazd jest m.in. legenda słynnego berlińskiego klubu Berghain Marcel Dettmann, ukrywający się pod maską eksperymentator SNTS czy specjalizujący się w kwaśnym brzmieniu Regal. Czy podobny skład usłyszymy we Wrocławiu? Na pewno możemy spodziewać się zaskakującej, muzycznej różnorodności – od melodycznego house’u, przez electro-funk, aż na sążnistym, industrialnym techno kończąc. Nie zapominajmy o wyjątkowej oprawie wizualnej – podobnie jak na warszawskim Torwarze, tak i w Hali Stulecia, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej techniki, będziemy świadkami zaplanowanego w każdym szczególe, audio-wiuzalnego widowiska. Undercity to bowiem kompleksowo pomyślane przedsięwzięcie, które łączy świeżą, elektroniczną muzykę z futurystyczną, świetlną oprawą.

Wnętrze Hali Stulecia, Cyfrowa Biblioteka Uniwersytetu Wrocławskiego, źródło: Wikipedia

Zbytkowa, przypominająca starożytną świątynię Hala Stulecia wypełni się tańczącymi raverami już na wiosnę. Ta perła modernizmu w 2006 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nie bez przyczyny – zrealizowany w okresie 1911-1913 obiekt zaprojektowany został przez wybitnego, miejskiego architekta Maxa Berga i do dzisiaj jest jedną w najczęściej odwiedzanych lokalizacji we Wrocławiu. Spiętrzający się, charakterystyczny dach i monumentalna, cylindryczna struktura czynią z Hali Stulecia niebanalną scenografię dla niebanalnego festiwalu muzycznego, jakim jest Undercity.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

LOVE X RAVE X BEHAVE – pod takim hasłem odbywa się festiwal Undercity. Jak zapewniali organizatorzy w przypadku edycji warszawskiej, na terenie imprezy zapewnione zostaną punkty dezynfekacyjne, specjalne, oddzielone strefy gastronomiczne oraz zachowany będzie dystans społeczny, który możliwy jest m.in. ze względu na duży teren festiwalu. Nie inaczej zapewne będzie podczas wrocławskiej odsłony Undercity. Pamiętajcie – dobra zabawa to bezpieczna zabawa!

Sprawdź też
Jan Komasa / fot. Jarosław Sosiński

Więcej informacji już wkrótce!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone