Czytasz
Harlem Shake, Backpack kid i inne szaleństwa – przypominamy najgłośniejsze taneczne virale

Harlem Shake, Backpack kid i inne szaleństwa – przypominamy najgłośniejsze taneczne virale

Dzień Tańca

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca przypominamy sobie najpopularniejsze układy, które na przestrzeni ostatnich dwóch dekad królowały w internecie.

Taneczne virale i challenge są jak retrogradacja Merkurego – wszyscy boimy się, co wydarzy się tym razem. W sieci dość regularnie pojawiają się kolejne hity, które porywają miliony ludzi na całym świecie, a ci dzielą się swoimi interpretacjami i napędzają taneczną lawinę, która w pewnym momencie zalewa nas z każdej strony. Dzisiejsze święto to doskonała okazja, by przypomnieć sobie kilka z nich.

Harlem Shake (2013)

Trudno wyobrazić sobie historię internetu bez naprawdę epickiego zjawiska, jakim był Harlem Shake. Trapowy kawałek stworzony przez producenta Baauera rozprzestrzeniał się po sieci w zawrotnym tempie, a viral szybko dotarł pod wszystkie szerokości geograficzne świata. Tańczyli wykładowcy z uniwersytetów, Simsonowie i żołnierze, a cel był jeden – jak najbardziej odpiąć wrotki.

Renegade (2019)

Okej, może „gimby nie znajo” Harlem Shake’a, ale większość z nich pewnie kojarzy ten taniec. TikTok jak jeszcze żaden inny portal społecznościowy jest w stanie w przeciągu chwili wylansować największe taneczne hity internetu. Tak było m.in. w przypadku piosenki LizzoTruth Hurt, która dwa lata po premierze okupowała jedynkę na liście HOT 100 Billboardu i zyskała ogólnoświatową rozpoznawalność. Renegade to kolejny kawałek, do którego układ z TikToka wypadałoby znać… Zaraz odpalamy tutorial.

Single Ladies (2009)

Choć od premiery minęło jedenaście lat (!), my wciąż nie opanowaliśmy całego układu. Kiedy video do Single Ladies ujrzało światło dzienne, zapanował kompletny szał. VIVA Polska puszczała go co piętnaście minut, niedługo po premierze singiel wyprzedał się w niemal pięciu milionach kopii w Stanach Zjednoczonych i nominowany był w dziewięciu kategoriach MTV Video Music Awards, wygrywając w trzech z nich (w tym za najlepszy teledysk roku). Przypomnijcie go sobie i poczujcie tę moc.

Backpack kid (2017)

Styl ten miał duży potencjał, ale niestety szybko znalazł się na liście cringe’owych zachowań, które nie są ciepło przyjmowane przez otoczenie. Na chwilę obecną powoduje raczej wymuszony śmiech i jak najszybsze oddalenie się od tańczącej osoby – najlepiej na drugi koniec mieszkania.

Freefall (2007)

Taniec z klipu do piosenki Freefall to już prehistoria zarówno internetu, jak i muzycznych telewizji. Wydany w 2007 roku numer był dość sporym hitem, jednak to co ludzie pokochali najbardziej to wykonywany w teledysku taniec. Nie było jeszcze TikToka ani tak rozwiniętych portali społecznościowych, więc wykonywało się go na szkolnych korytarzach i podwórkach. Telefon z klapką był wtedy czymś w rodzaju dobrego JBL-a.

Coffin Dance (2020)

Tancerze pogrzebowi z Ghany wyskoczyli ostatnio jak Filip z konopii i już zostali okrzyknięci najpopularniejszym memem tego roku. Najczęściej towarzyszy filmikom z potencjalnymi laureatami nagrody Darwina, a ich beztroski taniec z trumną w ręce za każdym razem cieszy tak samo. Groteska i absurd zawsze w cenie!

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

Sprawdź też
GTA VI

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone