Czytasz
Mixtape goni mixtape. Te składanki z YouTube to prawdziwy █▬█ █ ▀█▀

Mixtape goni mixtape. Te składanki z YouTube to prawdziwy █▬█ █ ▀█▀

Szukałeś odpowiedniej muzyki do koszenia trawy, wywijania kółek wózkiem widłowym albo testowania granic możliwości swoich rozklekotanych samochodów? Trafiłeś pod właściwy adres.

Składanki do biegania, relaksu, nauki czy imprezowania ze znajomymi to najwyraźniej przeżytek. W dobie serwisów streamingowych nietrudno o znalezienie playlist akompaniującym wszystkiemu innemu, czego dusza zapragnie. W tej kategorii prym wiedzie subreddit r/weirdspotifyplaylist, do którego należy ponad 37 tysięcy internautów. Składanki są adresowane do amatorów nawet tych bardziej osobliwych czynności i śmieszków szukających nieoczywistych powiązań między piosenkami. My zatraciliśmy się w nich bez reszty, Wam radzimy to samo.

Kapibara zwierzęcą królową sieci? Sprawdzamy, skąd wziął się fenomen uroczych gryzoni!

Krzesło Balkonowe za konsoletami

Nowy trend na polskim YouTube idzie o krok dalej. Składają się na niego nie tyle playlisty zamieszczone w Spotify czy pokrewnej platformie, co autorskie, kilkunastominutowe miksy. Już od pierwszych sekund wiadomo, że unosi się nad nimi atmosfera beki. Ich twórcy – BARREL BECZKA, DJ Pierdolone Krzesło Balkonowe, DJ Maro Wiercipięta albo DJ peirdolona wiertarko-wkrętarka – sygnalizują to już samymi pseudonimami oraz warstwą wizualną materiałów. Deszcz emotikon, WIELKIE LITERY, nieodżałowane Wordarty oraz postinternetowe kolaże to stylistyka dobrze znana z facebookowych fanpage’ów, zwłaszcza tych bardziej undergroundowych. A jaka króluje tu muzyka? Nie warto zdradzać za wiele – tych intensywnych setów trzeba doświadczyć na własnej skórze. Gabberowe remiksy polskich klasyków, wysokooktanowy EDM albo połamane, trapowe beaty zaskakują raz za razem.

🔥💥MIXTAPE DO UPALANIA WÓZKA WIDŁOWEGO🔥🎉PRAKTYKI W MAGAZYNIE🎊💥

Wyobrażamy sobie taką scenę. Duża hala, rzędy tych samych regałów magazynowych. Żar się leje z nieba, a rozklekotany wiatrak nie pomaga w schłodzeniu. Wody ciągle za mało, myśli się tylko o tym, żeby wrócić do domu, wziąć zimny prysznic i odpocząć. Co pozwala choć na chwilę zapomnieć o tych niesprzyjających okolicznościach? No pewnie, że muzyka, najlepiej odtwarzana z przenośnego JBL-a.

POSŁUCHAJ TUTAJ

█▬█ █ ▀█▀ MUZA DO ŻNIW █▬█ █ ▀█▀

Autor tego mixtape’u, dzięki któremu nawet najbardziej flegmatyczni rolnicy zaczną instynktownie tupać nóżką, postawił na ożywienie polskich klasyków. Bardzo dobrze je znamy, ale często się do tego nie przyznajemy. Niech Ich Troje, Weekend, Joker czy Tacabro podlane tanecznym sosem nie będą guilty pleasure. Nie ma się czego wstydzić.

POSŁUCHAJ TUTAJ

█▬█ █ ▀█▀ MIXTAPE DO UKŁADANIA AZBESTU PRZY 40°C █▬█ █ ▀█▀

Kolejna składanka rozpoczyna się przyspieszonym remiksem utworu One More Night zespołu Maroon 5, a później jest tylko lepiej. Rosną BPM-y, drop goni drop, a Barrel Beczka przypomina inne niegdysiejsze klasyki radiowe. Prym wiodą nie tyle amerykańskie przeboje, co reggaeton od Dona Omara i dance od ukraińskiego tria Miriami.

POSŁUCHAJ TUTAJ

█▬█ █ ▀█▀ MIXTAPE DO UKŁADANIA GLAZURY *klej trzyma sztywno* 🔥🔥🔥

Przy układaniu płytek w kuchni czy łazience nie ma miejsca nawet na najmniejszą pomyłkę. Jeśli coś pójdzie nie tak, od razu zostanie to zauważone. Glazurnicy muszą być precyzyjni, szybcy i konkretni. Czy pomoże im ten mixtape? Trudno powiedzieć, ale z pewnością wprowadzi w trans i zwiększy tempo pracy, zwłaszcza gdy w drugiej połowie seta zaczyna rządzić gabber.

POSŁUCHAJ TUTAJ

MIXTAPE do wyjazdu na zgłoszenie OSP

Praca w ochotniczych strażach pożarnych to poważna sprawa. Kiedy przychodzi wezwanie, liczy się każda sekunda. Nie można się ociągać: szybkie przygotowanie niezbędnego sprzętu, odprawa i ruszamy w drogę. Każde zgłoszenie niesie za sobą niepewność, ale żywa, energetyczna muzyka podniesie morale całej ekipy. Co tam się kryje na playliście? Otóż Smolasty, Jožin z Bažin i... Lubiła tańczyć.

POSŁUCHAJ TUTAJ

█▬█ █ ▀█▀ MIXTAPE DO KLEKOTANIA GOLFEM 2 NA DZIURAWEJ DRODZE W PIOTRÓWCE █▬█ █ ▀█▀

Komu w drogę, temu czas! Mixtape’y przeżywające swój renesans na YouTube często mają motoryzacyjny rodowód. W końcu siedzenie za kółkiem w ciszy może być całkiem przygnębiające. Oto jeden z potencjalnych kompanów samochodowych podróży. DJ peirdolona wiertarko-wkrętarka zaproponował ścieżkę dźwiękową do przemierzania wiejskich rozdroży. Wszystko wchodzi gładko od pierwszych sekund!

POSŁUCHAJ TUTAJ

Sprawdź też
Nody Beats

Muza Do Latania Bokiem Opel Vivaro Na Rondzie Bema W Olsztynie

Rondo Bema, czyli plac zlokalizowany w północnej części Olsztyna, to ponoć postrach warmińsko-mazurskich kursantów ubiegających się o prawo jazdy. Choć nowe pasy i sygnalizacja świetlna poprawiły warunki, nadal łatwo tam o niedozwolony manewr albo kolizję. DJ Czebany Jarnuch proponuje, że skoro mamy już łamać zasady i zdezintegrować naszego dostawczaka, najlepiej zrobić to w akompaniamencie solidnych basów.

POSŁUCHAJ TUTAJ

█▬█ █ ▀█▀ MIXTAPE DO KOSZENIA TRAWY

Tymczasem pora na drugą propozycję DJ Pierdolonego Glazurnika. Wcześniej podpowiadał, przy czym najlepiej kłaść płytki. Teraz zaprasza na koszenie trawy, otwierając mixtape niekwestionowanym hitem supergrupy OIO. Składanka spodoba się także entuzjastom imprez Wixapolu (TONIE MAJAMI!) i nieodżałowanego Bamboléo.

POSŁUCHAJ TUTAJ

Muza Do Palenia Sprzegla Pod Kebabem Mido W Oronsku – Summer Hits 2023

W Orońsku, czyli niewielkiej wsi położonej nieopodal Radomia, odwiedzicie Centrum Rzeźby Polskiej. To tam niedawno swoje monumentalne prace prezentował Anish Kapoor. Po doświadczeniu sztuki warto się gdzieś posilić – i tu z kolei na pomoc przychodzi lokalna budka z kebabem, Mido. Jaką muzykę odpalić do zajadania mięsa mieszanego w towarzystwie z surówkami, pitą i frytkami? Teraz już dobrze wiecie.

POSŁUCHAJ TUTAJ

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone