Czytasz
Niebawem poznamy myśl uwolnioną. Powrót WBW to fakt!

Niebawem poznamy myśl uwolnioną. Powrót WBW to fakt!

WBW

Ostatni freestyle’owy pojedynek stoczony na warszawskiej scenie odbył się lata temu. Na szczęście 2024 rok przyniesie fanom WBW nową edycję, która odbędzie się już tej wiosny.

Wielki powrót WBW

Miłośnicy freestyle’owych potyczek z pewnością zacierają ręce. Oficjalny profil legendarnej już Wielkiej Bitwy Warszawskiej (WBW)potwierdził, że nadszedł czas na powrót po kilku latach nieobecności. Tegoroczna edycja muzycznego turnieju odbędzie się 15 marca, a na stronie wydarzenia rozpoczęło się już wielkie odliczanie.

Nie można powiedzieć, że cztery lata ciszy nie są czymś odczuwalnym. Ostatnia bitwa odbyła się w 2019 roku, czyli w czasach, w których nikt nie miał prawa myśleć o wszechobecnej pandemii, która zastopuje nasze życie na kilka miesięcy. Okazało się jednak, że na powrót WBW trzeba było poczekać znacznie dłużej niż na odrodzenie życia po pandemii.

Ostatnim zwycięzcą jest Koro, czyli polski raper z Rzeszowa. Finałowe starcie, które zagwarantowało mu status mistrza WBW, stoczył z Osetem.

Makarena Freestyle, ale to remix. Legenda podziemia wzięła się za Taco

Kawał historii

Warto wspomnieć, że pod koniec czerwca ubiegłego roku minęło 20 lat od pierwszej odsłony Wielkiej Bitwy Warszawskiej, która z upływem czasu zapisała się na kartach historii rapu. Wśród uczestników są m.in. Solar, Białas, Quebonafide, Muflon, Duże Pe czy Te-Tris.

Sprawdź też
Eurowizja 2024 Artur Orzech

Jak na razie oprócz ogłoszenia daty oraz rozpoczęcia odliczania organizatorzy WBW nie przekazali żadnych informacji dotyczących tegorocznej edycji. Reakcje spragnionych fanów są jednak jednoznaczne i wskazują na to, że mimo upływu lat wierni słuchacze nie przestali czekać na nowego króla.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone