Czytasz
W Gdańsku rusza pierwsza edycja Niefestiwalu, a my przedstawiamy 5 życiowych prawd od Bolesława Chromrego

W Gdańsku rusza pierwsza edycja Niefestiwalu, a my przedstawiamy 5 życiowych prawd od Bolesława Chromrego

Niefestiwal Bolesław Chromry Ada Zielińska Magda Sawicka Gdańsk Going. poleca

Sezon festiwalowy w pełni. Ktoś w końcu musiał przerwać tę koncertową karuzelę i zorganizował Niefestiwal. Nie będzie techno, Travisa Scotta (A$APa też nie, hehe), nie będzie food trucków ani żadnych influencerskich stref. To tak można?

W dniach 19-28 lipca Niefestiwal Miasto i Sztuka odbędzie się po raz pierwszy. Gdzie? Nad morzem, w pięknym mieście Gdańsk. Inicjatywa organizowana przez CSW Łaźnia ma na celu wypełnienie miejskiej przestrzeni pracami polskich ilustratorów i artystów wizualnych. W tym zacnym gronie znaleźli się m.in. Ada Zielińska (od słynnego viralowego zdjęcia z Marszu Niepodległości, a także piromanka), Bolesław Chromry (ten od brzydkich rysunków) i Magda Sawicka (od ładnych tatuaży), Dawid Ryski (od plakatów i okładek magazynów), a także Edgar Bąk, Ola Niepsuj, Siksa, Mirella von Chrupek (od uroczych gablotek i witryn) i wielu innych, znakomitych autorów.

Spacerujcie po Gdańsku, obserwujcie prace naszych wspaniałych artystów i zastanawiajcie się nad sensem tegorocznego motywu. Jest nim Moja Wolność – słowa, artystyczna, decyzji, wyboru, mediów etc. Większość instalacji zlokalizowana będzie na Dolnym Mieście, pozostała część rozmieszczona będzie satelicko m.in. w 100czni, w Sztuce Wyboru czy na PATIO ASP. Kuratorami wydarzenia są: Kinga Jarocka, Anna Szynwelska, Michalina Domoń, Marcin Różyc, Krzysztof Kucharczyk i Karol Schwarz.

Na zachętę wybieramy dla Was pięć uniwersalnych rysunków Bolesława Chromrego, z którymi identyfikuje się każdy z nas. Oglądajcie, rozmyślajcie nad swoim życiem i wpadajcie na Niefestiwal!

ku pokrzepieniu serc:

Bolesław Chromy Niefestiwal Dawid Ryski Ola Niepsuj Going.

kiedyś to było:

z muzycznymi pozdrowieniami:

Sprawdź też

starość, nie radość:

ludzie to…:

Pierwszy Niefestiwal rozpoczyna się dzisiaj i potrwa do kolejnego piątku. Polecamy to wydarzenie!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone