Czytasz
Miss Westie idzie za ciosem. North West zapowiedziała własny album

Miss Westie idzie za ciosem. North West zapowiedziała własny album

North West Album

North West, córka Kanye Westa, zapowiedziała swój pierwszy pełnoprawny album. Tytuł Elementary School Dropout nie jest przypadkowy.

North West wyda swój pierwszy album – taka informacja padła w nocy z niedzieli na poniedziałek w Phoenix w czasie wydarzenia, związanego z premierą drugiej odsłony Vultures. Wówczas Kanye ponownie przekazał mikrofon swojej córce. Z przekazu obecnych na miejscu słuchaczy wynika, że North West wykorzystała ten moment, by zapowiedzieć prace nad swoim solowym projektem.

Album młodej raperki ma rzekomo nosić tytuł Elementary School Dropout. To odniesienie do pierwszego, legendarnego albumu YE College Dropout. Wszystkich tych informacji nie ma co brać za pewnik. Z różnymi zapowiedziami, padającymi z ust Kanye, bywa bowiem bardzo różnie. Czy North West pójdzie w ślady ojca? Czas pokaże. W międzyczasie internauci już żartobliwie proponują Miss Westie feat z Adonisem, czyli synem Drake’a, który także ostatnio zadebiutował jako raper.

Na razie przyszła artystka odpowiedziała na kilka pytań po festiwalu Rolling Loud. Jej odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Kanye na ścieżce wojennej z serwisami streamingowymi

To jednak nie koniec doniesień związanych z obozu Kanye. Raper od dłuższego czasu bardzo negatywnie wypowiada się na temat aktualnego stanu branży muzycznej. Na jego celowniku znalazły się przede wszystkim serwisy streamingowe. YE zarzuca Spotify oferowanie zbyt niskich stawek dla artystów. Powołał się również na niedawną głośną wypowiedź Jamesa Blake’a na ten temat. Ponadto, za krytycznymi słowami idą także czyny. Kanye nie zamierza opublikować swojego najnowszego albumu Vultures 2 na streamingach. Nazywa je w zasadzie piractwem.

Sprawdź też
Young Igi Ekskluzywny Głód

Co więcej, na swoim kanale nadawczym na Instagramie raper zapowiedział, że udostępni płytę do kupienia przez własną stronę. Planowana cena? 20 dolarów.

Sprzedajemy albumy na Yeezy.com (…). Mam 20 milionów obserwujących na Instagramie, więc gdyby 5% z nich kupiło album, mielibyśmy milion sprzedanych egzemplarzy, co oznaczałoby o 300 tysięcy więcej niż najpopularniejszy album ubiegłego roku. W niedzielę podczas Super Bowl sprzedaliśmy milion produktów na Yeezy.com, więc wiemy, że jest to możliwe (…). Kiedy to osiągniemy, firmy streamingowe stracą kontrolę nad artystami.

Czytajcie więcej o newsach z rapu zza oceanu tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone