Czytasz
Beata Kozidrak i Dubfire? Sto lat, Nowa Rezydencjo

Beata Kozidrak i Dubfire? Sto lat, Nowa Rezydencjo

I mówiąc „wszyscy”, serio mamy na myśli wszystkich – od techno freaków oraz drum’n’bassowych wyjadaczy, aż do fanów i fanki Beaty Kozidrak i Mery Spolsky.Dopiero co pisaliśmy o powstaniu miejsca, które miało odczarować złą sławę krakowskiej Nowej Huty, a tu już mija rok od pierwszej imprezy w Nowej Rezydencji. W ciągu tych dwunastu miesięcy – a właściwie to nawet mniej, ponieważ klub był zamknięty podczas kolejnych fal pandemii, Nowa Rezydencja zdążyła już rozbłysnąć na kulturalnej mapie Krakowa.A to wszystko dzięki:

  • unikalnemu miejscu o niebanalnej, socrealistycznej architekturze, które w jednym momencie przywodzi na myśl horror „Suspiria”, by za chwilę stawać się zieloną, czillową idyllą,
  • genialnym, zagranicznym bookingom (do tej pory m.in. Ten Walls czy Oliver Koletzki),
  • różnorodności programu muzycznego – od hip-hopu, aż do techno.

Wszystkie atuty Nowej Rezydencji skumulują się podczas 1. urodzin, które odbędą już w ten weekend. Na tę celebrację zaproszeni sa wszyscy! I mówiąc „wszyscy”, serio mamy to na myśli – od techno freaków oraz drum’n’basowych wyjadaczy, aż do fanów i fanki Beaty Kozidrak i Mery Spolsky. Spokojnie – nie oznacza to, że Beata będzie nawijała do połamanych bitów o szybkości 160 BPM. Urodziny będą miały dwie, zupełnie różne odsłony.


Za dnia…Pierwszą z nich jest cykl Lato w Plenerze, podczas którego w sobotę wystąpi właśnie Bajm z Beatą Kozidrak, zaś w niedzielę Mery Spolsky. Żadnej z tych osób nie trzeba nikomu przedstawiać i choć dzieli je tak duża przepaść, jeśli chodzi o staż sceniczny, to łączy co najmniej jedno – niesamowita energia na scenie. Beata Kozidrak i Mery Spolsky to dwie charyzmatyczne wokalistki, które na koncertach stają się wulkanami energii

Legenda polskiej muzyki pop czy gwiazda ostatnich lat? My wolimy nie wybierać i ruszamy na oba występy!


Bilety na Lato w Plenerze kupisz tuWystępy Beaty i Bajm oraz Mery Spolsky będą idealnym antidotum na trudne powroty z nocnych podróży z muzyką elektroniczną.


…Oraz nocą

Bo gdy w piątek i sobotę niebo przykryje płachta nocy, Nowa Rezydencja przerodzi się w świątynię elektroniki. Kapłanami będą w niej headlinerzy z prawdziwego zdarzenia – Current Value oraz Dubfire. Obaj są znanymi na całym świecie weteranami muzyki elektronicznej i gwarantami niezapomnianych setów.

Current Value jest postacią znaną wszystkich fanom i fankom muzyki drum’n’bass. Swoją karierę zaczął już pod koniec lat 90., zwracając uwagę berlińskich rozgłośni. Od tego czasu konsekwentnie wydaje albumy, które eksplorują różne odcienie tego gatunku. Twórczość Tima Elliota, bo tak nazywa się Current Value, doceniła sama Björk. W 2012 roku, na składance „Biophilia Remix Series I”, pojawiła się jego interpretacja utworu „Solstice”. W piątkową noc na przestrzenie Nowej Rezydencji wypełnią się wiercącymi basami i połamanymi bitami.


Sprawdź też


Dubfire to zaś prawdziwa marka i obiekt uwielbienia zarówno miłośników techno, jak i house’u. Powiedzieć, że na muzyce elektronicznej zjadł zęby, to tak, jakby nic nie powiedzieć, więc zamiast tego nadmienimy tylko, że jego duet Deep Dish był czterokrotnie nominowany do nagrody Grammy. Producent i DJ jak niewielu potrafi umiejętnie przemycać house’owy vibe do techno (i w drugą stronę). Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że prowadzona przez niego muzyczna ceremonia na długo zostawi w nas duchowe uniesienie i groove pulsujący aż po koniuszki palców. Bo muzyka Dubfire to doświadczenie transcendentalne!
A to wszystko wydarzy się w niesamowitej architektonicznie przestrzeni. Jeśli podoba się Wam miejscówka, w której nagrany był set Dubfire’a dla Cercle, to poczekajcie, aż zjawicie się w ten weekend w Nowej Rezydencji.

Letni czill z największymi przebojami polskiej muzyki oraz mroczna podróż z techno? Na tych urodzinach wydarzy się to i o wiele więcej!
Dodatkowo, swą premierę będzie miał autorski grill Nowej Rezydencji. Muzyka muzyką, ale skądś trzeba mieć energię na całonocny taniec, nieprawdaż?


Sto lat, Nowa Rezydencjo!

Bilety na Urodziny Nowej Rezydencji do zgarnięcia w Going.


Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone