Czytasz
Nowe granie #19: Ambiente

Nowe granie #19: Ambiente

Wspólnie z e-muzyką wyszukujemy i prezentujemy nowych artystów z Polski. Przed wami Ambiente!

Wspólnie z platformą e-muzyka przedstawiamy wam nowe talenty polskiej sceny. Zanim wszyscy wokół będą się nimi jarali, poznajcie ich lepiej jako pierwsi. Żeby było łatwiej, zadaliśmy im kilka (momentami nietypowych) pytań. Tym razem odpowiadać będzie zespół Ambiente.

ambiente
Ambiente

Utwór, z którego jesteście najbardziej dumni

Jesteśmy na początku drogi do zbudowania naszego grona odbiorców i fanów. Na takie pytanie będziemy mogli odpowiedzieć dopiero gdy upublicznimy kilka utworów, aby ludzie również mogli zweryfikować naszą opinię.

Jedna zwrotka, która najlepiej was opisuje

Odpowiedź na to pytanie nie jest taka prosta, jednak chyba już z pierwszą zwrotką FRIENDZONE moglibyśmy się identyfikować. Tekst opowiada historię relacji dwojga ludzi, która obraca się na pograniczu przyjaźni i miłości. Każdy z nas był kiedyś zakochany i nie był pewny, na czym stoi. Trudności, jakie często towarzyszą niedopowiedzeniom, niejasnościom, sprzecznym sygnałom wysyłanym przez partnerów – to wszystko sprawia, że czujemy się bezradni. Piosenka nawiązuje również do drogi, jaką każdy z nas musi przejść, aby odnaleźć samego siebie, swoją tożsamość. Drogi, która nierzadko jest kręta i trudna, ale niesamowicie potrzebna. To taka lekcja miłości. Dojrzewamy i uczymy się jak kochać.

Artysta najbardziej wpływający na waszą muzykę

Każdy z nas słucha trochę czego innego. Na pewno nie dałoby się podać tylko jednego artysty. Proces powstawania utworu to składowa wielu czynników – nie tylko tego, co leci w naszych słuchawkach. Czasem The Smiths, Tame Impala, Daria Zawiałow, a czasem ktoś kompletnie niszowy.

Wasza twórczość jako miejsce

Chyba jakaś galeria sztuki nowoczesnej. Miejsce, gdzie nasi odbiorcy mogliby wieloma zmysłami odbierać naszą twórczość – poprzez dotyk, węch, wzrok, słuch, może nawet smak. To dawałoby ogromne pole do wyrażenia jeszcze lepiej naszej wizji artystycznej.

ambiente
Ambiente

Krótka wizja idealnego koncertu

Koncert, a najlepiej cała trasa koncertowa po Europie, może nawet po Stanach Zjednoczonych. Świetna scenografia, tancerze na scenie, tłum ludzi śpiewający nasze utwory. Harry Styles robi świetne show, więc może zagrałby support przed naszym występem?

Sprawdź też

Jedno wydarzenie kulturalne, które zrobiło na was ogromne wrażenie

Może nie byliśmy osobiście, ale oglądaliśmy koncert SEVDALIZY. To było COŚ. Ta artystka jest niesamowicie inspirująca i daje dawkę doznań, która zostaje w człowieku na długo. Choć jej twórczość na pewno nie należy do tych łatwych w odbiorze, jest w niej ogromny magnetyzm, który przyciąga.

Inne dekada do życia i tworzenia

Chyba lata 80., ale nie w Polsce, bo byłoby nam na pewno ciężko. Najlepiej gdzieś na zachodzie. Te lata to rozkwit wielu gatunków – rock, muzyka elektroniczna, pop, także muzyka taneczna, disco. Przecież pięknie byłoby być tak kultowymi, jak artyści z tamtego czasu – Michael Jackson, Madonna, Prince, Queen, ABBA, Van Halen, AC/DC, Depeche Mode, Europe… I wiele, wiele innych!

Sprawdź resztę nowych artystów z Polski, których wybraliśmy z e-muzyką

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone