Czytasz
Nowy Teatr powraca! Co znajdziemy we wrześniowym repertuarze?

Nowy Teatr powraca! Co znajdziemy we wrześniowym repertuarze?

Nowy Teatr

Po kilku miesiącach nieplanowanej rozłąki, Nowy Teatr powraca z repertuarem na wrzesień. Znajdziemy w nim zarówno dobrze znane tytuły, jak i nowości.

Znajdujący się na Mokotowie Nowy Teatr to miejsce odwiedzane przez nas wyjątkowo chętnie i regularnie. Przyciągają nas tam nie tylko świetne spektakle, ale też księgarnia, dobre jedzenie i atmosfera sprzyjająca posiadówkom ze znajomymi. Skupmy się jednak na tym pierwszym aspekcie.

Przyznajemy, że zdążyliśmy się już porządnie stęsknić za emocjami, które towarzyszą wizytom w teatrze. We wrześniu nie przepuścimy okazji i zjawimy się w Nowym. Co znajdziemy w ogłoszonym właśnie repertuarze?

Na początek Matka Joanna od Aniołów, czyli spektakl wyreżyserowany przez Jana Klatę. Oparta na opowiadaniu Jarosława Iwaszkiewicza sztuka, jest prawdziwym widowiskiem pełnym absurdów, piekielnego zła i chaosu. Udało nam się go zobaczyć jeszcze w poprzednim sezonie i szczerze polecamy. Wśród obsady Bartosz Bielenia, Wojciech Kalarus i Maciej Stuhr.

24 września czeka nas premiera Grupy Warszawskiej. Na warsztat wzięto temat kryzysu klimatycznego, który w ostatnich miesiącach usunął się w cień, mimo, że jest on aktualny jeszcze bardziej niż kiedykolwiek. Jak z raczej nieciekawą wizją przyszłości radzą sobie młodzi ludzie? To właśnie nastolatkowie – ich aktywizm oraz spojrzenie na kwestie zmian klimatycznych będą odgrywać główną rolę w spektaklu.

Sprawdź też

W repertuarze znalazły się też klasyki, czyli np. Francuzi. Choć od premiery sztuki Krzysztofa Warlikowskiego minęło już pięć lat, cieszy się ona niesłabnącym zainteresowaniem widzów, którzy za każdym razem w błyskawicznym tempie wykupują bilety. Jeśli jesteście gotowi na wyprawę w poszukiwaniu źródeł dzisiejszej, europejskiej świadomości i tożsamości, nie może Was tam zabraknąć.

Temat europejskiego społeczeństwa znajdzie się tez na celowniku Markusa Öhrna, który w Trzech Epizodach z Życia pozwoli spojrzeć na dobrze znaną nam rzeczywistość z innej, nieco bardziej surrealistycznej perspektywy. Na deski Nowego Teatru powróci także znany już Jezus, a cały repertuar możecie znaleźć tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone