Czytasz
W centrum Warszawy otworzy się OGRÓD [NOWE MIEJSCE]

W centrum Warszawy otworzy się OGRÓD [NOWE MIEJSCE]

W pierwszy weekend września spotkamy się w nowej przestrzeni w Warszawie. OGRÓD może stać się dla mieszkańców stolicą odpoczynku i chillu. W line-upie m.in. Jakub Józef Orliński. Co więcej, wstęp wolny na wszystkie wydarzenia!

Zacznijmy od ciekawostki przyrodniczej. Na tyłach Pałacu Błękitnego w Warszawie znajduje się najstarszy starodrzew stolicy. To aż 11 tysięcy metrów kwadratowych! To właśnie tam swoją przestrzeń znalazł OGRÓD.

Tworzymy  miejsce w którym będzie można posłuchać jakościowej muzyki orbitującej między jazzem a muzyką klasyczną, usiąść wygodnie lub położyć się i odpocząć w pięknej przestrzeni. Na koniec będzie można zjeść po prostu pyszną pizzę i oddać się przyjemności płynącej z rozmowy z innymi osobami – podkreślają organizatorzy miejsca. Jak im poszło? Przekonamy się już 1-3 września.

Tutaj znajdziecie event na Facebooku

Ogród
OGRÓD, mat. promocyjne

Plan atrakcji: OGRÓD

Ogród kojarzy nam się przede wszystkim z nagromadzeniem dźwięków, wielką improwizacją  zawierającą odgłosy przelatujących owadów, śpiewy ptaków, szum liści – dzielą się twórcy miejsca. To dlatego zdecydowali się, by na pierwszy dzień działalności zaplanować projekt ORGANIZM. W różnych zakątkach Ogrodu zaszyje się 20 muzyków, w tym Marcin Sojka, Natan Kryszk czy Gosia Wrzosek. Grupie profesjonalistów towarzyszyć będą także studenci warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina. Szerokie spektrum instrumentów zaskakuje. Usłyszymy bowiem harfę, kontrabas, wiolonczelę, klarnet, fagot, saksofon sopranowy, wibrafon, organy (!), perkusję i śpiew. Na deser posłuchamy dj setu Pauliny i Janka Ufnali, znanych jako Mondoj.

Sprawdź też

OGRÓD
OGRÓD, fot. mat. promocyjne


Sobota również upłynie wśród kojących dźwięków. Zatroszczy się o to zespół SALKERS!, wokalna hipnotyzerka Antonina Nowacka, organista Oskar Tomala i flecista Oskar Karski. Nie zabraknie też roślinnych setów Botanica (solo i w duecie Grażyny z Filipem Kalinowskim). Trzeci dzień, czyli niedziela, to okazja wysłuchania koncertu Jakuba Józefa Orlińskiego i Aleksandra Dębicza. Organizatorzy zaplanowali też Movement Medicine z Anną Sierpowską, ecstatic dance przy secie DJ RAQ, przegląd filmowy agencji SHOOTME oraz specjalny przedpremierowy pokaz najnowszego teledysku Hani Rani.


Wstęp przez cały weekend będzie bezpłatny. Otwarcie to zapowiedź miejsca, które otworzy się na wiosnę przyszłego roku. Wydarzenie jest objęte Honorowym Patronatem Prezydenta m.st. Warszawy, Rafała Trzaskowskiego.

Sprawdź też: najlepsza muzyka do jogi od Botanica [PLAYLISTA]

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone