Olimpijczycy w strojach od BIZUU. Polska moda idzie w świat!
Słucham hip-hopu odkąd pamiętam. Do tego doszło zamiłowanie do humoru…
Nasze olimpijki i nasi olimpijczycy zaprezentują się w strojach od BIZUU podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. To nie tylko wielkie wyróżnienie dla poznańskiej marki modowej, ale również okazja do zaprezentowania polskiego designu na globalnej arenie.
Olimpijczycy odziani w stroje od BIZUU Tak, to się naprawdę dzieje. Igrzyska w Paryżu będą miały dla Polski wyjątkowe znaczenie. Nie tylko dlatego, że rozgrywki wracają do stolicy Francji po 100 latach. To także setna rocznica debiutu Olimpijskiej Reprezentacji Polski na Igrzyskach.
Dla tych, którzy nie słyszeli o BIZUU, jest to marka założona w 2011 roku przez siostry Zuzannę Wachowiak i Blankę Jordan. Wyróżniają się wysoką jakością materiałów, dbałością o detale oraz autorskimi printami.
Kierując się wyborem projektanta strojów na ceremonię otwarcia Igrzysk XXXIII Olimpiady w Paryżu, braliśmy pod uwagę kilka elementów. Jednym z głównych był fakt, że Olimpijska Reprezentacja Polski będzie obchodzić 100-lecie występu na IO. Stulecie to przypada w Paryżu, który niezaprzeczalnie jest stolicą światowej mody. Marka BIZUU to połączenie elegancji, wyszukanych wzorów, niezwykłego wyczucia stylu oraz wykorzystania wysokiej jakości materiałów. Siostry Zuzanna Wachowiak i Blanka Jordan wielokrotnie udowodniły, że potrafią zaproponować niebanalne ubrania dostosowane do każdej sylwetki. Jestem przekonany, że Olimpijska Reprezentacja Polski będzie najlepiej ubraną reprezentacją w historii.
Radosław Piesiewicz, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Blanka Jordan, współzałożycielka BIZUU, podkreśla, że dla marki zaangażowanie w Igrzyska to wyraz dumy z reprezentacji Polski i zamiłowania do sportu. Stroje mają odzwierciedlać zarówno unikatowy styl firmy, jak i polskie tradycje modowe.
Na konferencji przedstawiającej nowego partnera PKOl pojawiły się znane polskie zawodniczki w kreacjach BIZUU. Wśród nich była Martyna Swatowska-Wenglarczyk, mistrzyni świata w szpadzie. Ponadto mogliśmy zobaczyć tam także Marię Stenzel, brązową medalistkę Ligi Narodów, która z niecierpliwością czeka na prezentację w Paryżu.
Czytajcie więcej o świecie mody tutaj
Słucham hip-hopu odkąd pamiętam. Do tego doszło zamiłowanie do humoru internetowego - i tak powstał Raportażysta. Cała ta memiczna otoczka to tylko część mojej działalności - chcę również uderzać w poważniejszą publicystykę i znajdować w rapach bardziej wartościowe treści. Ostatnimi czasy doskonale odnajduję się także w tematach przyrodniczych i ekologicznych.