Czytasz
Ortega Cartel powraca? To niewykluczone

Ortega Cartel powraca? To niewykluczone

Ortega Cartel

Pierwszego stycznia skład Ortega Cartel wrzucił na serwisy streamingowe niepublikowany dotąd utwór. Co więcej, Patr00 daje nadzieję na więcej.

Ortega Cartel zaskoczyli swoich fanów niezapowiedzianą publikacją jednego ze swoich starszych utworów. 200NINE wleciał na streamingi równo o północy wraz z rozpoczęciem roku 2024. Można więc powiedzieć, że zaczęliśmy ten rok istną gratką dla fanów trueschoolu w Polsce. To prawdopodobnie jednak nie koniec niespodzianek od legendarnego kolektywu.

Patr00, producent i współzałożyciel składu odpowiedział także na komentarz jednego z fanów. Na wpis Oby 2024 przyniósł Lavoramę na streamy, Patr00 odpisał na streamy i nie tylko. To może sugerować reedycję fizyczną wielkiego klasyka. Niektórzy fani snują też daleko idące domysły, że może chodzić nawet o wskrzeszenie składu i wydanie czegoś nowego. Na ten moment możemy jedynie gdybać i cieszyć się z nowości od Ortegi na serwisach streamingowych. Najnowszy utwór wydany przez Ortegę do tej pory to Piosenka z Reno, będąca promocją JuNouMi EP. vol.5 z 2022 roku. Jednakże ostatnim albumem składu pozostaje Lavorama, który ujrzał światło dzienne w 2009 roku. W tym roku obchodzimy więc 15 rocznicę wydania tej znakomitej produkcji.

Czytajcie więcej o nowościach ze świata rapu tutaj!


Ortega Cartel to kanadyjsko-polski projekt hip-hopowy. Został założony w 2003 roku w Montrealu przez Polaków mieszkających w Kanadzie, Pitera Pitsa i Patr00. Jej początki sięgają studia nagraniowego 3dB. Główną koncepcją składu było eksperymentowanie z rapem oraz tworzenie spontanicznej, zaangażowanej i doświadczonej muzyki. Grupa stworzyła swój unikatowy styl, komponując utwory, które choć mogą wydawać się niedoszlifowane, to właśnie dzięki temu zyskują niepowtarzalny charakter przypominający wczesne nagrania z początków polskiego rapu. Jest to stylistyka, do której wielu słuchaczy do dzisiaj pała ogromnym sentymentem.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone