Czytasz
Pixel Heaven 2024: te zdjęcia przekonają was, że musicie tam być!

Pixel Heaven 2024: te zdjęcia przekonają was, że musicie tam być!

Pixel Heaven 2024

Pixel Heaven 2024 to festiwal, który nie każe wam opłakiwać historii popkultury. Zachęca za to, by cieszyć się jej doniosłym, wielopoziomowym dziedzictwem!

Ponad dekada w branży

Gdy wydarzenie miało już ponad 10 edycji, a końca nie widać, to możemy śmiało powiedzieć, że jest legendarne i długowieczne. Tak właśnie mają się sprawy z Międzynarodowym Festiwalem Gier i Popkultury Pixel Heaven, który w 2024 roku odbędzie się już po raz 12. Nic dziwnego, że mowa o największym w Polsce wydarzeniu dotyczącym gamedevu, organizowanym przez wydawcę magazynów PSX Extreme oraz PIXEL. Warto jednak podkreślić, że nie jest ono skierowane wyłącznie do profesjonalistów. Pośród licznych atrakcji świetnie poczują się wszyscy, którzy kochają popkulturę – i tę związaną z klimatami rozgrywek na pierwszych komputerach, i z namiętnym czytaniem komiksów i ogrywaniem planszówek.

Opisanie wszystkich aktywności, z których możecie skorzystać między 7 a 9 czerwca w Starej Zajezdni Autobusowej przy Metrze Marymont w Warszawie (Włościańska 52), graniczy z cudem nawet w internecie. Pozwólcie więc, że po lwią część informacji odeślemy was TUTAJ. Sami postawimy na kilka tych, które wyjątkowo wpadły nam w oko. Redakcję tworzą osoby z różnych roczników, więc nie dziwcie się, że chwyciły nas zarówno strefa 8/16 Bit Playzone z ponad 100 stanowiskami z klasycznymi grami na kompach czy flipperach, jak i zawody w kultowy w wielu kręgach tytuł Deluxe Ski Jumping.

Bilety na festiwal znajdziecie tutaj!

Pixel Heaven 2024: historia na papierze

Jeśli jeszcze nie poczuliście się zachęceni, to mamy dwa asy w rękawie. No dobrze, pierwszy niekoniecznie by mógł się w nim znaleźć, tym bardziej przez ebookowy format. Chodzi bowiem o album 10 lat Festiwalu Gier i Popkultury Pixel Heaven. Liczy on sobie aż ponad 200 stron, ale to w pełni uzasadnione. Musicie bowiem wiedzieć, że w środku znajdziecie nie tylko liczne ciekawostki związane z samym przedsięwzięciem, lecz również wywiady z kluczowymi postaciami, no i oczywiście zdjęcia. Ba, dużo zdjęć!

Sprawdź też
Dzieła Moneta

Nieprzypadkowo również podkreśliliśmy, że nie chodzi o fizyczne wydanie publikacji. Każdy z was może samemu sprawdzić, jak wyglądała droga niezwykle cenionej inicjatywy. Wystarczy, że wejdziecie tutaj, klikniecie, że weźmiecie udział lub jesteście zainteresowani tymże, a potem swobodnie pobierzecie album w formacie .PDF w tym miejscu. Mało? No to poniżej prezentujemy zdjęcia, które zajawią wam, jak festiwal wygląda od środka. Uważajcie, bo nostalgniecie, a przecież ma być radośnie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone