Czytasz
Dziewczęca siła – czego słucha Carollė Süss w Dzień Kobiet?

Dziewczęca siła – czego słucha Carollė Süss w Dzień Kobiet?

Dzień Kobiet w Going. świętujemy z udziałem Carollė Süss – interdyscyplinarnej artystki, tatuatorki i didżejki. Specjalnie dla nas przygotowała playlistę pełną emocjonalnych tracków. Są tu momenty pełne wzruszenia i energetyczne kopniaki. Idealna ścieżka dźwiękowa do walki z patriarchatem i transfobią.

Carollė Süss z zaangażowaniem walczy o widoczność osób trans, jednocześnie pamiętając o tym, by na parkiecie nikt nie pozostał w bezruchu. W swoich setach sięga po industrialne eksperymenty, glitch oraz kobiecy i queerowy rap. Zręcznie miksuje gabbery ze zdekonstruowaną muzyką klubową, by po chwili zatopić wszystko w gęstym, noise’owym klimacie. Ten eklektyzm odzwierciedla również przygotowana specjalnie dla Going. MORE selekcja.

Dai Burger | Where My Girls

To mój ulubiony, obok Vitamine P i Everything Suxx, track Dai Burger. Był to pierwszy tytuł, który przyszedł mi na myśl podczas tworzenia tej playlisty. Zawsze daje mi energię do robienia rzeczy. Where my girls with the jet black?.

Tirzah | I’m Not Dancing

Przez pół zeszłego roku śpiewałam pod nosem tekst I’m not dancing, I’m fighting, I’m not shining, I’m burning. Stał się on swego rodzaju hymnem w mojej głowie. Mimo że zazwyczaj słucham bardziej energicznej muzyki, Tirzah zajmuje specjalne miejsce w moim sercu.


Yona | Oblivious

Oblivious jest trackiem otwierającym album C, do którego regularnie wracam. Pokochałam Yonę jeszcze zanim dowiedziałam się, że Ash Koosha stworzył ją przy pomocy AI jako część projektu Auxuman. Na soundcloudzie projektu można znaleźć m.in. backstory postaci stworzonych przez irańskiego producenta.

Kilo Kish | Bite Me

Ten track długo figurował u mnie jako spotify anthem na Tinderze. Czasem mam ochotę krzyknąć I don’t give a flying- Ahh! i zniknąć.

Sprawdź też
Robert Lewandowski Żugajka

recovery girl, galen tipton – that girl is my world (you transphobic piece of shit)

To jeden z najważniejszych tracków dla mnie. Nieraz płakałam do niego myśląc o wszechobecnej transfobii w naszym kraju. Zaczęłam nim swój pierwszy w życiu DJ set podczas wirtualnej imprezy na platformie plug.dj, nim też kończę tę playlistę. Buzi!

FB: carolle.so.sweet, IG: carolle.so.sweet

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone