Czytasz
Playlista: dype i ich muzyczna zapowiedź szóstych urodzin

Playlista: dype i ich muzyczna zapowiedź szóstych urodzin

Za tydzień kolektyw dype obchodzi swoje szóste urodziny. Z tej okazji do wspólnego świętowania zaprosili szwedzki duet Skudge, którego brzmienie zdefiniowane jest przez analogowe maszyny. Towarzyszyć im będą Private Press, o których głośno robi się poza granicami naszego kraju. 

Kolektyw dype to trójka przyjaciół z różnych stron Polski. Głównym mózgiem operacyjnym tej ekipy jest didżej i promotor MKO, pochodzący z północy kraju, ale od kilku lat mieszkający w Warszawie. Jest silnie związany z warszawską sceną klubową, a w szczególności z Jasną 1, w której jest rezydentem. Kocha microhouse, ale absolutnie nie jest mu obce mocne i surowe techno lub radosne, melodyjne disco. Biøs to didżej, producent i realizator dźwięku ze Śląska. Jego alter ego to napewno jakiś robot albo statek kosmiczny. Jest rezydentem Szpitalnej 1, miał okazje zagrać na festiwalu Unsound, a jego sety to zero jedynkowa electro podróż, ale odnajduje się też bardzo dobrze w IDMach. Karol Nowak pochodzi z Pomorza. Jest świetnym didżejem, selektorem i współzałożycielem kolektywu, a w jego setach często możemy usłyszeć electro, breakbeat, różnorodny house czy techno.

Chłopaki ze swoim cyklem imprez odwiedzili wszystkie najważniejsze kluby w Polsce pokazując swoją wizję muzyki tanecznej. Posłuchajcie wybranych przez nich numerów i dajcie zaprosić się na piątkową imprezę w ziomalskim klimacie.

MKO

Ilian Tape to zdecydowanie jedna z moich ulubionych wytwórni. Cenię chłopaków przede wszystkim za konsekwencję oraz za niepodrabialny styl. Jakiś czas temu wydali świetną EP-kę V/A – Bias Jams 3, z której bardzo często słucham poniższego wałeczka.

Płyty Skudge od wielu lat regularnie lądują w moim case’ie. Tak się złożyło, że panowie w naszym kraju nigdy nie grali, dlatego zaprosiliśmy ich z maszynowym live actem na nasze szóste urodziny na Jasną 1. Do zobaczenia w następny piątek, a Wam polecam zapoznanie się z jedną z ostatnich produkcji.

Przepiękny klasyk Claro Intelecto, na który zawsze jest odpowiednia pora.

biøs

Najnowsze znalezisko. Podoba mi się bardzo emocja w tym utworze, skuteczny ambientowy scyzoryk.

Ten duet to najlepsze, co mogło się przytrafić scenie electro na przestrzeni ostatnich lat.

Stary Hacker dobry na aktualną pogodę za oknem 🙂

Karol Nowak

Drugie wydawnictwo spod szyldu labelu z Maroko, Casa Voyager, który w moim odczuciu bardzo mocno nawiązuje klimatem do gatunku, od którego zaczęła się moja przygoda z muzyką elektroniczną, czyli electro.

Ultimo classico w zacnym składzie prosto z ghetto.

Dawl i jego zły trip, którego bardziej kojarzę z wytwórnią Tone Dropout. Tym razem EP-ka wydana na równie ciekawym Libertine Records.

h

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone