Czytasz
Playlista: zajawka hardcore’owej sceny od Gabba Tallion

Playlista: zajawka hardcore’owej sceny od Gabba Tallion

Gabba Going. hardcore impreza

Stwierdzenie, że taneczna scena hardcore w Polsce dopiero raczkuje nie będzie przesadą. Szczególnie, jeśli popularność tego gatunku u nas porównamy do krajów takich jak Holandia, Belgia, Niemcy czy Włochy, gdzie od ćwierćwiecza odbywają się liczne imprezy i festiwale w tym klimacie.

Wprawdzie pierwsze osoby identyfikujące się z tym nurtem można było spotkać już 20 lat temu na łódzkiej Paradzie Wolności, jednak dopiero teraz można powiedzieć, że mamy do czynienia z subkulturą gabberową. 14 czerwca na Jasnej 1 odbędzie się Gabba Tallion – coroczny event, który można nazwać jednym z katalizatorów sceny hardcore w Polsce. Z tej okazji, kolektyw przygotował dla nas rozgrzewkę przed dzisiejszą imprezą!

Ophidian – Butterfly VIP

To pierwszy utwór, z którym proponujemy się zapoznać. Track, który prawdopodobnie zaważył na zaproszeniu tego artysty do naszego kraju. Rewelacyjne partie klawiszowe (podczas niektórych występów Ophidian gra je na żywo) spojone z przesterowaną i industrialną stopą. Głębia i stereofonia utworu opowiada nam historię, obok której nie można przejść obojętnie. Ciarki gwarantowane.

Nosferatu & Ophidian – Psychiatric Ass

Kolejny z numerów jest kolaboracją Nosferatu z Ophidianem. Utwór Psychiatric Ass można traktować jako definicję wytwórni Enzyme Records. Industrialne sample przeszywane dźwiękami, które budzą w słuchaczu niepokój, oraz taktowanie 4/4 pod postacią mocnej stopy, która wydaje się jedyną stabilną dla odbiorcy rzeczą.

Tymon & Negative A – Metaphisical

Są utwory które swoją intensywnością utrudniają nam sen na długo po ich wysłuchaniu. Jeśli mamy wybrać jeden taki kawałek to jednomyślnie będzie to Tymon & Negative A – Metaphisical. Producenci zadbali o to, by słuchacz mógł się poczuć jak zwierzyna uciekająca przed znacznie silniejszym drapieżnikiem. Chwile, które są spokojniejsze pozwalają nam tylko wziąć wdech przed dalszą „ucieczką”. Tu nie ma miejsca na szczęśliwe zakończenie

Gabba

Tymon – Haunted Shipyard (Perc Trax)

Tymon oprócz bycia ikoną sceny Industrial Hardcore znany jest również z równie fenomenalnych utworów w klimacie industrial techno. Słysząc te tracki łatwo jest poczuć się niczym jeden z licznych trybików pracujących w tętniącej życiem maszynie. Taki klimat ma w sobie właśnie Haunted Shipyard.

Switch Technique – Dark Times Dark Wonders

Sprawdź też
Yellow Days Mac Demarco Carpigiani Les Sins MORE playlista

Dark Times Dark Wonders produkcji Switch Technique jest niewątpliwie utworem zapadającym na długo w pamięć, dlatego jako pierwszy nam przyszedł na myśl. Gdybyśmy mieli go opisać jednym słowem, byłby to „fatalizm”. Dosłownie czuć nieuchronność nadchodzącego i rosnące napięcie. Ciężko opisać to słowami, trzeba to usłyszeć.

Switch Technique, Gancher & Ruin-Evil Dance

Kolejna kolaboracja w naszej playliście. Switch Technique wraz z bliźniakami Gancher & Ruin stworzyli utwór Evil Dance który w bardzo ciekawy sposób łączy w sobie dynamikę z której obie strony są znane. Słychać tu zabawę płynącą z produkcji, a wręcz można się zastanawiać czy nie słychać czegoś na kształt rywalizacji.

Ophidian – The 909 Track

Ostatnia pozycja na naszej liście jest wisienką na torcie. W 2018 roku Ophidian podjął się tzw. 909 Challenge polegający na stworzeniu utworu od zera bazując tylko i wyłączne na próbce dźwięku stopy legendarnego syntezatora perkusyjnego Roland TR-909. Prócz tego, że utwór sam w sobie wyszedł rewelacyjny, to na YT można obejrzeć nagranie, jak Ophidian tworzy go krok po kroku. Ten materiał pokazuje jego artystyczny kunszt oraz inspiruje młodych producentów pokazując, że granice istnieją tylko w naszych głowach.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone