Czytasz
Polecamy 5 świeżych seriali, dla których warto poświęcić kilka wieczorów

Polecamy 5 świeżych seriali, dla których warto poświęcić kilka wieczorów

serial

Pamiętajcie – dobrych seriali nigdy za wiele. Wybraliśmy dla Was 5 sensownych i wartych uwagi produkcji, które pojawiły się w ostatnim czasie na serwisach streamingowych.

Tematyka? Od polityki i praw kobiet, przez sztuczną inteligencję i muzykę, aż po Hollywoodzkie rozterki. 5 poniższych tytułów zapewni Wam doskonałą rozrywkę, a ponadto pozwoli na refleksję nad paroma kwestiami. Badajcie temat!

Mrs. America | HBO GO

Akcja serialu rozgrywa się w latach 70., kiedy to w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się ogólnonarodowa debata nad ERA, czyli Equal Rights Amendment. Spór dotyczący ustawy zrównującej prawa mężczyzn i kobiet możemy oglądać z dwóch perspektyw – lobbujących za jej wprowadzeniem, feministycznych organizacji, a także wyrażających głośny sprzeciw konserwatystek. Działania tych drugich kierowane są przez ambitną Phyllis Schlafly, która za wszelką cenę próbuje udowodnić swoją sprawczość. Oparta na faktach historia o prawie do wolności, decydowaniu o swoim ciele i ówczesnych stereotypach na temat kobiet, po blisko pięćdziesięciu latach (!) wydaje się być nadal aktualna i potrzebna.

The Eddy | Netflix

Premiera miniserialu zaplanowana jest na 8 maja i wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że ta netfliksowa produkcja jest warta naszej uwagi. Po pierwsze The Eddy reżyseruje Damien Chazelle, czyli laureat Oscara za musical La la Land, który w 2017 roku zawrócił wszystkim w głowach. Po drugie – czeka nas dużo świetnej muzyki, sensacyjno-kryminalnych wątków i romansów, a więc nie będzie miejsca na nudę. Trzecim powodem, by odpalić serial jest obecność Joanny Kulig. Przyznajemy, że trochę się już za nią stęskniliśmy.

Devs | HBO GO

Odpowiedzialny za reżyserię i scenariusz Alex Garland, kilka lat temu stworzył Ex Machinę, a później Anihilację, więc nie mieliśmy problemu, by i tym razem mu zaufać. Devs to opowieść z gatunku thrillerów science fiction, która zrobi Wam porządny drenaż mózgu i spowoduje, że zaczniecie inaczej patrzeć na wszystko, co Was otacza. Żyjemy w wielkiej symulacji? Istnieje jedna rzeczywistość, a może wieloświat, w którym wydarzenia mogą potoczyć się zupełnie inaczej? Serial pojawił się na początku marca, ale w Polsce nie zyskał jeszcze rozgłosu, na jaki zasługuje – podbijamy!

Hollywood | Netflix

Późne lata 40. XX wieku, Hollywood i marzenia o wielkiej sławie. A także ciągłe przeciwności losu, które trzeba pokonać, by osiągnąć wyznaczone cele. Najnowszy serial Ryana Murphy’ego nakręcony jest w typowej dla reżysera, przerysowanej stylistyce. I choć momentami przybiera komediową formę, to nie idealizuje środowiska i realiów “Fabryki Snów”. Wręcz przeciwnie. Bohaterowie niosą często bagaż okropnych doświadczeń, z jakimi przyszło im się zmierzyć, napotykają na swojej drodze całą masę przeszkód, niebezpieczeństw i ludzi, którzy wykorzystują swoją pozycję, by ich skrzywdzić. Baśń Murphy’ego to zdecydowanie pozycja warta uwagi.

Spisek przeciwko Ameryce | HBO GO

Wyobrażacie sobie Stany Zjednoczone, w których władzę mają faszyści? Taką wizję rzeczywistości możemy oglądać w serialu nakręconym na podstawie powieści wybitnego pisarza Philipa Rotha o tym samym tytule. Historia opowiedziana jest z perspektywy żydowskiej rodziny żyjącej w New Jersey, która na własnej skórze doświadcza rosnącego w społeczeństwie napięcia, represji oraz wydawałoby się niemożliwych w demokratycznym państwie zachowań. Trzymający w napięciu, poruszający serial.

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone