Czytasz
Muzyczne rytuały, brzmienie kosmosu i dźwięki natury – oto idealna muzyka do wyciszenia się

Muzyczne rytuały, brzmienie kosmosu i dźwięki natury – oto idealna muzyka do wyciszenia się

Nie da się ukryć, że sytuacja, z jaką zmaga się aktualnie cały świat może być dość przygnębiająca. Z powodu pandemii cierpią w zasadzie wszystkie sektory, w tym też branża kulturalna i eventowa, a perspektywa organizowania koncertów pozostaje nadal w odległej sferze domysłów.

Spora część tej społeczności zastanawia się, czy ich ukochany festiwal będzie miał szansę się odbyć? Kiedy w końcu będziemy mogli pójść na koncert czy imprezę? Nie ma żadnej konkretnej odpowiedzi na te pytania, pozostają nam jedynie spekulacje oraz wyobrażenia. Bolesna prawda jest taka, że żaden klub na dłuższą metę nie będzie w stanie przetrwać tego kryzysu, więc jeżeli macie możliwość i ochotę wesprzeć swoje ulubione miejscówki, organizatorów i artystów możecie zrobić to tutaj.

Warto jednak spojrzeć na ten problem z drugiej strony i zastanowić się, co możemy zrobić dla samych siebie – tu i teraz. Całe szczęście możemy już wychodzić na spacery do parków i lasów, cieszyć się kwitnącymi roślinami i promieniami słońca. Warto jednak pamiętać, aby nadal robić to z rozwagą.

Weź udział w akcji Bilet Wsparcia i kup cegiełki dla swoich ulubionych organizatorów, artystów czy klubów!

Moment, w którym jesteśmy poniekąd zmuszeni do mniejszej aktywności socjalnej może być idealnym punktem do rozwoju osobistego. Prawdopodobnie w większości przypadków będzie to aktywność fizyczna, joga, gotowanie, czytanie książek czy oglądanie filmów i seriali. Jednak przychodzą dni, kiedy mamy już tego wszystkiego dość i po prostu chcielibyśmy wyjść i spotkać się z grupą przyjaciół. Sami miewamy takie momenty, dlatego przedstawiamy Wam kilka kojących setów, które pomogą Wam się wyciszyć, zatrzymać w miejscu i zastanowić nad fundamentalnymi sprawami. Dodatkowo, dzisiejsza pełnia w Skorpionie może być idealnym momentem na tego typu rytuały oraz podróż wgłąb siebie. Kiedy, jak nie teraz!

Sounds of the Dawn

Ambientowa wytwórnia kasetowa, ale również comiesięczna seria miksów, w których królują New Age, dźwięki natury, kojące dzwonki, szumy oraz długie i rozległe pady. Muzyka pochodzi z kaset, z okresu od lat siedemdziesiątych do dziewięćdziesiątych, kiedy to ruch hippisowski przeżywał swoje złote czasy, a muzyka z tamtego czasu wyraziście nam to obrazuje. Kwarantanna to idealny moment, aby docenić, jak ważna jest dla nas natura oraz życie we wspólnocie.

Lucinda Chua – Aquarium Music

Chua to niezwykle uzdolniona muzycznie wiolonczelistka i wokalistka. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w wieku trzech lat! Nie dziwi więc, że zanim nagrała swoją solową płytę współpracowała między innymi z FKA Twigs. W jej secie dla NTS Radio świat klasycznych instrumentów przenika się momentami z eksperymentalną elektroniką, ale nie brakuje też aksamitnych, damskich wokali. Słuchajcie do końca, bo największą niespodzianką jest tutaj finisz. Jeżeli komuś szczególnie przypadnie do gustu ten miks polecam sprawdzić również debiutancki album tej artystki Antidotes 1.

Crystal Fire

Chociaż nie wiem, kto dokładnie stoi za tym projektem, to właśnie ta audycja skłoniła mnie do napisania artykułu. Podobnie jak w przypadku Sounds of the Dawn, jest to comiesięczne, dwugodzinne spotkanie z dźwiękami kosmosu, natury, długich przenikających się organów i lokalnych instrumentów. Niezwykle relaksująca, odprężająca i wyciszająca podróż w głąb samego siebie. Zwłaszcza teraz warto przypomnieć, że Radio Kapitał to oddolna inicjatywa Komuna/Warszawa i Fundacji Bęc Zmiana, społecznościowe radio oraz niezależna platforma wymiany myśli i muzyki.

Kali Malone 

Amerykańska kompozytorka mieszkająca obecnie w Szwecji. Poza charakterystycznymi dla jej twórczości rozlewającymi się dźwiękami organów odnajdziecie tutaj wschodni biały śpiew, średniowieczną muzykę oraz minimalizm. Prawdziwa uczta dla ucha, przydadzą się również kadzidła i świeczki.

Domowy Salon Ambientu

Salon Ambientu możecie kojarzyć z białostockim festiwalem Up To Date oraz z cyklicznymi wydarzeniami odbywającymi się w różnych miastach w Polsce. Ze względu na ograniczenia, z jakimi podczas pandemii muszą borykać się artyści i organizatorzy wydarzeń, formuła koncertów oraz rozmaitych wydarzeń przeniosła się do onlajnu. W związku z tym, możemy cieszyć Domowym Salonem Ambientu w zaciszu swoich czterech ścian. Wydarzenia odbywają się w niedzielę wieczorem i wydaje się to być idealnym zakończeniem niejednokrotnie długiego i ciężkiego tygodnia. Warto wtedy zadbać o chwilę dla siebie i swojego umysłu. Do tej pory zagrali przedstawiciele festiwalu Up To Date, czyli Dtekk oraz Michał Wolski, a my czekamy na kolejne piękne wieczory z Domowym Salonem Ambientu. Więcej o wydarzeniach spod tego szyldu możecie przeczytać tutaj.

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone