Czytasz
Muzyczne ostatki lata w Powidokach

Muzyczne ostatki lata w Powidokach

Powidoki

Muzyczne skrajności, awangarda i melancholia przeplatająca się z tanecznym bitem. Tak w skrócie można opisać końcówkę lata i początek jesieni w warszawskich Powidokach. Sprawdźcie, czego możecie spodziewać się w najbliższych tygodniach!

Już niebawem, Powidoki będą gościć naprawdę niebanalnych gości. M.in. za sprawą festiwalu Avant Art, w ramach którego w tej na co dzień spokojnej nadwiślańskiej klubokawiarni pojawią się prawdziwe energetyczne bomby. Jednak zanim do tego dojdzie, zdecydowanie warto wpaść tam w ostatni czwartek września!

Końcówka miesiąca w Powidokach zapowiada się bardzo ciekawie. 27 września odbędą się tam koncerty trzech wyjątkowych artystów, wśród których będzie Pictorial Candy. Pochodząca z Argentyny piosenkarka Candelaria Saenz Valiente, przez wiele lat mieszkała w Warszawie i obecnie stacjonująca w Berlinie, ma na swoim koncie współpracę m.in. z Adamem Byczkowskim, Piotrem Zabrodzkim czy Kubą Ziołkiem. W ciągu pięciu lat wydała trzy albumy, a już wiosną pojawi się najnowsze dzieło Candelarii. Jej “leniwe”, oniryczne i romantyczne kawałki w klimacie lo-fi opatrzone są także świetnymi teledyskami, które doskonale odzwierciedlają barwną osobowość tej postaci. Poniżej możecie posłuchać numeru zapowiadającego najnowszą płytę artystki.

Tego samego wieczoru zobaczymy też kanadyjską artystkę Magic Island oraz Grand Prix, czyli solowy projekt Bastiana Emila. Mieszkający w Kopenhadze muzyk, jesienią tego roku wydaje swój najnowszy krążek, a jego twórczość można określić jako mroczny, majestatyczny pop. Przełamuje schematy i nie znosi oczywistości w muzyce, dlatego śmierć łączy z miłością, a podniosłe tonacje i niski głos przeplata się z piosenkami o miłości. Ta trójka zapewni nam cały kalejdoskop wrażeń i emocji, których nie jesteśmy nawet w stanie przewidzieć. 

Prawdziwa jazda bez trzymanki zapowiada się natomiast na pierwszy weekend października! Odbędzie się wówczas warszawska edycja Avant Artu, a jedną z miejscówek, w której organizatorzy zaplanowali festiwalowe wydarzenia są właśnie Powidoki. Będzie to spotkanie DJ-skiej śmietanki, których wielbiciele klubowych szaleństw i tańca nie powinni przegapić. Odpowiednio się rozciągnijcie i koniecznie przyjdźcie, bo tak doskonałe połączenie nie zdarza się często – Lutto Lento, DJ Lag, Lakker i ISNT w jednym miejscu. Czy może być lepiej? Twórcy, którzy odkrywają nieznane dotąd muzyczne zakątki i nie uznają żadnych zasad. Właśnie za to nowatorskie i świeże podejście do twórczości są tak bardzo szanowani i uwielbiani. 

Pozostaje nam tylko życzyć Wam udanej zabawy – do zobaczenia!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone