Czytasz
Poznaliśmy autora pierwszej książki, która ukaże się w Wydałem

Poznaliśmy autora pierwszej książki, która ukaże się w Wydałem

Wydałem Wojtek Friedmann Sokół książka czytaj

Nie tak dawno pisaliśmy, że Wojtek Sokół założył własne wydawnictwo i niebawem ukaże się w nim pierwsza książka. Koniec domysłów – wiemy już, jaki będzie literacki debiut w Wydałem.

Autorem pierwszej książki nowego wydawnictwa będzie Wojtek Friedmann – pisarz, podróżnik, gawędziarz i warszawiak. Baśka to debiutancka powieść Friedmanna, w której przeplatają się barwne historie mieszkańców warszawskiej Ochoty. W niecodziennych okolicznościach kilkoro przyjaciół spotyka się po latach, co mimowolnie staje się pretekstem do wspomnień.

W swojej opowieści autor nie stroni od wyjątkowego poczucia humoru i typowo warszawskiego języka, co sprawia, że jego styl wykazuje się lekkością i umiejętnością snucia wciągających historii. Jak sam zainteresowany opisywał portalowi newonce.net: Baśkę napisałem z żalu i tęsknoty. Z premedytacją. Żal wynika z niechęci jaką posiadam do czasów teraźniejszych. Nie jestem jednak tak stary żebym pamiętał kiedy to Bogurodzica była na listach przebojów. Niemniej czasy, w których dorastałem były inne. Przyjaźń, honor – mówi to państwu coś? Jeżeli tak, cieszę się. Jeżeli nie, to ta książka tym bardziej jest dla Was.

Książkę możecie już zamawiać w preorderze – każdy z egzemplarzy będzie podpisany osobiście przez autora. Dodamy tylko, że powieść propsowali jedni z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy młodego pokolenia – Jakub Żulczyk i Juliusz Strachota. Czekamy na pierwsze reakcje recenzentów, a sami chętnie zanurzymy się w tej przesiąkniętej klimatem Warszawy pozycji. Premiera? 15 czerwca.

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to nadal bardzo istotne sprawy:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 2 metry odległości od innych osób (jeśli nie możesz go zachować, musisz mieć założoną maseczkę)

– obowiązek noszenia maseczek nadal obowiązuje w środkach transportu publicznego, sklepach, kościołach, urzędach czy muzeach

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Sprawdź też

– ładna pogoda i wysoka temperatura nie oznaczają, że pandemia koronawirusa się skończyła

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone