Czytasz
Pozostaje tylko zasłużenie pogratulować: Łona otrzymał Paszport Polityki!

Pozostaje tylko zasłużenie pogratulować: Łona otrzymał Paszport Polityki!

Łona paszport polityki

Takie wyróżnienie to jest coś! Łona uzyskał Paszport Polityki. Raperowi nadano przydomek Marka Koterskiego świata rapu.

Łona, jeden z najbardziej docenianych raperów pod względem lirycznym, właśnie otrzymał kolejną nagrodę, czyli Paszport Polityki. 16 stycznia odbyła się ceremonia wręczenia tych prestiżowych wyróżnień.

Raper rywalizował z Hanią Rani oraz Furią. Wyróżniono go ze względu na ostatnią płytę nagraną z muzykami: Koniecznym oraz Krupą. TAXI powszechnie uznano za jeden z najlepszych albumów rapowych ostatnich lat. Zarówno krytycy, jak i słuchacze docenili obrazowość i trafność narracji Łony. Jego wrażliwość w postrzeganiu i opisywaniu rzeczywistości jest wielowymiarowo niepowtarzalna. Dlatego też ostatni krążek, poruszający temat zawodu taksówkarza w Polsce, pozwolił mu po raz kolejny rozwinąć skrzydła, podkreślając jego warsztat pisarski.

Łona i Paszport Polityki

Paszporty Polityki to polskie nagrody kulturalne przyznawane corocznie przez tygodnik Polityka od 1993 roku. Celem tych nagród jest promowanie wybitnych osiągnięć i talentów w różnych dziedzinach kultury. Wyróżniane są m.in. literatura, film, teatr, muzyka poważna i popularna, sztuki wizualne oraz od niedawna kultura cyfrowa.

Sprawdź też
Mata TVN

Przeczytajcie nasz wywiad z Łoną, Koniecznym i Krupą tutaj!

Znaczenie Paszportów Polityki wykracza poza samo wyróżnienie artystyczne. Nagrody te są uznawane za ważny barometr kulturalnego życia w Polsce. Często przyczyniają się także do wzrostu popularności i uznania laureatów w szerszym kontekście narodowym i międzynarodowym. Paszporty często odkrywają i promują nowe talenty oraz przyczyniają się do rozwijania ich karier, jednocześnie doceniając i nagradzając wybitne osiągnięcia uznanych już twórców. Dlatego też są niewątpliwym symbolem prestiżu.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone