Czytasz
Premierowy piątek: drugi album Rosalie., popisy legendy afrobeatu i queerowy rap

Premierowy piątek: drugi album Rosalie., popisy legendy afrobeatu i queerowy rap

Zebra Katz premiery Rosalie. rap elektronika Going. zostajewdomu

Tradycją stało się, że w każdy piątek piszemy Wam o najciekawszych muzycznych premierach. Czego będziemy słuchać przez najbliższy tydzień?

Dzisiejsze premiery to nowe albumy m.in. od perełki polskiego r’n’b Rosalie., to debiutujący w formie longplaya Zebra Katz, to wschodzące gwiazdy – Ojerime i Keyah/Blu czy też muzyczne legendy, jak Tony Allen i Brian Eno. Sporo elektroniki, sporo brzmień spod znaku soulful, odpalajcie to!

Zebra Katz – LESS IS MOOR

To może wydawać się dziwne, ale LESS IS MOOR to debiutancki album Zebry Katza, który jest przecież aktywny na rynku od dobrych kilku lat. No ale spoko, Sokół wydał debiut w ubiegłym roku, a wcale nowicjuszem nie jest. Tak czy inaczej, nowość od tego queerowego rapera dostarcza nam jak zwykle dużo kakofonicznych, opętańczych dźwięków, które nadają się do puszczenia w klubie. Dzisiaj piątek, więc możecie zamienić salon w nieco mniej grzeczną salę.

Rosalie. – IDeal

Test drugiego albumu zdany. IDeal to ponownie kawał przyjemnego, zmysłowego i przebojowego r’n’b, Rosalie. miejscami rapuje, miejscami śpiewa po angielsku i generalnie ma nosa do wyboru świetnie brzmiących bitów i generowania instant pościelowych hitów. My odpalamy już kolejny raz.

Keyah/Blu – Sorry, I Forgot You Were Coming

Pod koniec 2019 mówiliśmy, że ten rok będzie należał do niej. I wciąż tak uważamy, a właśnie wydana EP-ka Sorry, I Forgot You Were Coming utwierdziła nas w tym przekonaniu. Bassowe, duszne bity i uwodzicielski wokal Keyah/Blu powodują, że nie potrafimy oderwać się od tych numerów.

The Weeknd – After Hours

Nie ma co się rozpisywać, to po prostu nowa płyta The Weekend, który wizerunkowo wrócił do las 70., a ostatnio wystąpił na żywo z Danielem Lopatinem aka Oneohtrix Point Never, którego poznał zapewne na planie Uncut Gems braci Safdie. Dzieje się u Abla, dajcie znać, jak Wasze wrażenia po odsłuchu After Hours!

Tony Allen & Hugh Masekela – Rejoice

Dobrego afrobeatu nigdy nie będziemy sobie żałowali! Tony Allen, legenda i jeden z pionierów gatunku, powrócił z nowym albumem, na którym wspiera do Hugh Masekele. Niezła forma jak na 80-latka!

JASSS – Whities 027

Czy tak będzie brzmiała elektronika AD 2020? Nie mamy nic przeciwko, bo kolejne wydawnictwo naszego ukochanego Whities to czyste złoto. Acidy, elektro, kosmiczne tempo, industrial, EBM – JASSS gra już chyba we własnej lidze. Cudo!

Irreversible Entaglements – Who Sent You?

Za co się nie weźmie Moor Mother, to zamienia w czyste złoto. Poetka, wokalistka, raperka – po prostu niezwykle wszechstronna artystka. Drugi album Irreversible Entaglements to jazzowy afrofuturyzm w najlepszym możliwym wydaniu. International Anthem ponownie dowozi, klasa!

To pięć albumów, które wybraliśmy z kilkudziesięciu dzisiejszych premier. Jeśli przesłuchacie już powyższe propozycje, sięgnijcie też po nowe albumy od takich artystów, jak Ojerime, Ian William Craig, Skalpel, TOKiMONSTA, Botanica, Visible Cloaks, J Balvin czy Tornado Wallace. Jest czego słuchać, do dzieła!

Sprawdź też

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem.

– zachowaj co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

– unikaj dużych zgromadzeń i skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590.

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone