Czytasz
Clubbing w salonie, czyli wirtualne sposoby na nie-wirtualne tańce

Clubbing w salonie, czyli wirtualne sposoby na nie-wirtualne tańce

wirtualne tańce uczulenie bas Going. techno

Niedługo pierwszy dzień wiosny, jest coraz cieplej i naturalnie rozbudza to nasz apetyt na wspólne pląsy. Trudno jednak w ferworze tańca zachowywać metrowe odstępy, dlatego dla wygłodniałych imprezek fanów [nie tylko] elektroniki zrobiliśmy przegląd muzycznych streamingów. Uczulenie, Instytut Festival, a może berliński Tresor – wybierz, gdzie będziesz tańczyć w tym tygodniu, bez wychodzenia z domu!

Jest wiele zalet streamingów, o których warto wspomnieć. Prawdopodobnie nigdy więcej w klubie nie będziesz się czuć tak swobodnie jak teraz. Bo tym klubem może być Twój własny pokój. Możesz tańczyć w piżamie, eliminujesz duszące wycieczki do palarni, omijają Cię wieczne kolejki do baru i nie musisz wracać nocnym do domu. Wszystko jest przecież na miejscu!

Wczuwamy się z UCZU stream

Czy muzyka może zatrzymać kichanie? Sprawdźcie to już dzisiaj dzięki wrocławskiemu klubowi Uczulenie. W ramach UCZU stream zagrają członkowie i członkinie brygady Regime: Baby Meelo, Pff i rabano picante oraz zawsze uśmiechnięta DJ emoji face. To jedyne słuszne uczulenie, jakiego możecie doświadczyć w tym roku!

Oprócz tego, organizatorzy zachęcają do sprawdzenia powstałej oddolnie inicjatywy Widzialna Ręka. To miejsce, w którym można zaoferować pomoc – przy robieniu zakupów, transporcie, poszukiwaniach jakiegoś produktu. To też miejsce wymiany informacji dot. webinariów, zajęć jogi online czy kursów doszkalających dla dzieci. Widzialna Ręka, oprócz ogólnopolskiego, ma swoje regionalne oddziały – prócz wrocławskiego jest m.in. warszawski czy krakowski. Sprawdźcie, czy może powstał już jakiś w Waszej okolicy!

wirtualne tańce uczulenie bas Going. techno
Baby Meelo

Alt Disco od Nebaza

A może post punk i indie? NEBAZ z Pogłosu organizuje dziś na swoim kanale FB „streaming and screaming na żywca”. The Clash, CKOD, The Cure czy Depeche Mode – bo nie zawsze musi być szybko, mrocznie i techno. Podróż w czasie do klasyków gitarowo-elektronicznego grania rozpoczynamy dziś o 21.

Jednocześnie zachęcamy do zrzutki na Spółdzielnię Socjalną Pogłos, która już od paru lat wspiera niekonwencjonalne i niekonformistyczne podejście do kultury. Teraz możemy się im za to odwdzięczyć wpłacając choć symboliczną kwotę w ramach zorganizowanej przez jej członków i członkinie akcji. 

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Zbiórka charytatywna z kolektywem BAS

Społeczny dystans nie musi być emocjonalnym dystansem! Kolektyw BAS zachęca do solidaryzowania się podczas sobotniego streamingu dla tych, którzy nie mogą wytrzymać bez klubowych bangerów, a przy okazji chcą komuś pomóc. Taniec wyzwala endorfiny, poprawia krążenie i wybudza z marazmu – wiedzą o tym Julek Płoski, KXLT, mymlan, xtriglav czy NO PLS NO.

Po godzinach pracy zdalnej warto więc rozruszać kosteczki w najbliższą sobotę od 19. Wszystkie datki ze streamingu zostaną przekazane na zrzutkę dla czekającego na pomoc medyczną po wypadku Maćka. Więcej szczegółów TUTAJ.

Synergia w Wieku półcienia

Na FB wyczekiwanej wystawy „Wiek półcienia” dotykającej m.in. kwestii skutków katastrofy klimatycznej zagra nomadyczny kolektyw Synergia. Społecznie zaangażowany duet, którego działania wykraczają poza te stricte muzyczne wystąpi już 20 marca.

Czekając na streaming zapraszamy do zapoznania się z zamysłem planowanej w Muzeum nad Wisłą ekspozycji, która dotyka takich kwestii jak ochrona środowiska, status obecnej nauki, czy walki o prawa mniejszości.

Techno z Instytut Festival

Instytut Festival w szlafroku? Czemu nie! Organizatorzy jednego z najmocniejszych techno festiwali w Polsce namawiają do zostania w domu, ale nie chodzi o szydełkownie czy planszówki. Już w najbliższa sobotę 21 marca przygotujcie się na dwie transmisję live – jeszcze nieznane są nam szczegóły, ale po nie kierujemy na oficjalny FB Instytutu. Pierwsza transmisja odbyła się w poprzedni weekend – zagrali m.in. Manoid czy Moia.

United We Stream – największy wirtualny klub

I na koniec akcent ze stolicy europejskiej elektroniki – Berlina. Rozpoznawalny na całym świecie, położony nad Szprewą klub Watergate rozpoczął swój wczorajszy streaming w towarzystwie m.in. Moniki Kruse, Claptone’a czy Yulii Niko. Wydarzenie jest częścią szerszej inicjatywy Berlin Club Commission i Reclaim Club Culture, której celem jest podtrzymanie oferty kulturalnej w czasach pandemii oraz zwyczajne ludzkie wsparcie w tych trudnych dla każdego czasach.

wirtualne tańce uczulenie bas Going. techno
Przygotowania do streamingów w Watergate, mat. organizatora.

Na stronie United We Stream znajdziecie pełny rozkład jazdy streamingów z najlepszych berlińskich klubów. Dziś o 19 w Tresorze wystąpią Delta Funktionen, Headless Horsemann Live i Minimal Violence. W kolejnych dniach Wasze salony zmienią się w klub Kater Blau czy Griessmuehle, gdzie 22 marca zagra m.in. Ellen Allien.

Ale inicjatywa nie ogranicza się tylko do imprezek – oprócz tego zapowiadane są różnego rodzaju dyskusje czy prezentacje. W ramach United We Stream możecie też wpłacać niewielkie, comiesięczne kwoty, które w całości przekazane będą na ratowanie kultury klubowej niemieckiej stolicy. Datki możecie wpłacać również tutaj.

Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

A wkrótce…

Co znajdziecie jeszcze na rodzimym poletku? DtekkUp To Date Festival odpalił w tym tygodniu streaming i mamy nadzieję, że czeka nas jeszcze kolejny. Eltron przygotowuje się do swojego, a Wisłoujście regularnie zamieszcza nagrania z zeszłorocznej edycji festiwalu. Wypatrujcie kolejnych!

Sprawdź też
DJ Wheels

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem.

– zachowaj co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

– unikaj dużych zgromadzeń i skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590.

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone