Czytasz
Nie tylko Red Velvet i aespa. Poznaj k-popowe przeboje na święta

Nie tylko Red Velvet i aespa. Poznaj k-popowe przeboje na święta

Czy widzieliście o tym, że gwiazdy k-popu tworzą świąteczne single? Nie? To nic straconego! Śpieszymy z listą najlepszych kawałków, które powinny wybrzmieć przy wigilijnym stole.

Gdy tylko kalendarz wskaże grudzień, przeboje na święta zaczynają atakować nas z każdej strony. Słyszmy je w radiu, ulubionej kawiarni a nawet w łazience w galerii handlowej. Artyści co roku wydają nowe kawałki, które królują potem na listach przebojów. Wiadomo, królowa jest tylko jedna – to Mariah Carey i jej All I Want For Christmas. W repertuarze gwiazd jak Ariana Grande czy Justin Bieber również znajdziemy świąteczne hity. Niektórzy z nich mają na swoim koncie nawet pełne albumy w tym klimacie. Dziś jednak zostawimy w spokoju amerykańskie klasyki. Zabieramy Was bowiem w podróż do Korei.

Szukacie prezentów dla najbliższych? Bilet pod choinką to zawsze świetny pomysł!

Stray Kids – Christmas EveL

Zaczynamy od mocnego hitu! Zeszłoroczny projekt Stray Kids to aż 3 świąteczne utwory. Tytułowy – Christmas EveL – doczekał się teledysku i zrobił furorę w internecie. 24 to 25 lepiej sprawdzi się na spokojniejsze zimowe wieczory, a Winter Falls to po prostu bardzo klimatyczny kawałek.

EXO – Miracles in December

Ta piosenka to swego rodzaju klasyk dla wszystkich fanów k-popu. Mimo, że kawałek wyszedł ponad 9 lat temu, każda kpopera przy świątecznym stole zamiast kolęd śpiewa właśnie Miracles in December.

IVE – After Like (Holiday Remix)

IVE to dość świeży produkt na rynku koreańskiej muzyki. Ich kawałek After LIKE okazał się wielkim hitem. Idąc za ciosem, w ramach akcji Spotify Singles doczekał się także swojej świątecznej wersji. Mega polecanko, zarówno całej grupy jak i remiksu singla!

THE BOYZ – Christmassy

THE BOYZ jak zwykle nie zawiedli. To jeden z tych kawałków, do których wraca się nawet poza sezonem zimowym. Pewne jest też to, że święta bez Christmassy to święta stracone. Psst! Koniecznie obczajcie też teledysk – jest mega cute!

TWICE – Merry & Happy

Tego girlsbandu chyba nie musimy nikomu przedstawiać? W ostatnich latach TWICE całkowicie zdominowały rynek muzyczny. W 2017 roku na streamingi trafił ich album Merry & Happy, zawierający aż 15 świątecznych utworów. Poniżej posłuchacie mojego ulubionego. 

Sprawdź też
Małpa Kilka numerów o czymś

Red Velvet – Wish Tree/Beautiful Christmas

Red Velvet to jedno z najlepszych świątecznych ciast, ale i k-popowy zespół. W 2015 roku wydały piosenkę Wish Tree, która szybko stała się wielkim hitem. W grudniu dziewczyny przygotowały dla swoich fanów kolejną niespodziankę. Singiel Beautiful Christmas stworzyły we współpracy z girlsbandem aespa.

przeboje na święta

Monsta X – Lonely Christmas

Na koniec Monsta X i wyjątkowa świąteczna propozycja. Gdy tylko Lonely Christmas wlatuje na głośnikach, przenoszę się do piernikowej krainy płynącej grzańcem i barszczem… Zresztą sprawdźcie sami!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone