Czytasz teraz
Przed nami 18-lecie Soul Service. Kolektyw zrobił dla nas playlistę!
Muzyka

Przed nami 18-lecie Soul Service. Kolektyw zrobił dla nas playlistę!

Soul Service

Soul Service tworzą Burn Reynolds, Kapitan Sparky, Misty, Ojciec Karol i Papa Zura. Nie może zatem dziwić, że osiemnastkowa playlista to skarbnica muzycznego dobra.

Soul Service wkroczyło w pełnoletność

Takie wydarzenia nie tyle można, ile wręcz trzeba świętować z pompą. Soul Service, legendarny, złożony z pięciu DJ-ów kolektyw, skończył 18 lat, dlatego zaprasza wszystkich fanów na swoje urodziny. Rozkład jazdy? Proszę bardzo! Najpierw wystąpi trio z Mińska o nazwie SOYUZ, za które odpowiada Alex Chumak. To o 20:00, zaś o 22:00 odbędzie się winylowe party, na którym pojawią się m.in. Burn Reynolds, Kapitan Sparky i Papa Zura.

Wszystko odbędzie się 2 grudnia w warszawskim klubie SPATiF, a my namówiliśmy kolektyw, by przygotował nam specjalną urodzinową playlistę i skomentował każdy jej element. Co na niej znajdziecie? Tego dowiecie się poniżej.

SOYUZ zagra 2 grudnia w SPATiFie. Bilety znajdziecie tutaj!

Urodzinowa playlista

1. TIM MAIA – GOSTAVA TANTO DE VOCE: nie ma imprez SS bez brazylijskiego funku, a jego niekwestionowanym królem jest Tim Maia! Gostava… to idealny początek.

2. BOOTSY COLLINS – Psychoticbumpschool: Bootsy, SZALONY basista, przybyły z kosmosu. I P-Funk w najczystszej postaci porusza parkietem na każdej
imprezie.

3. KLAN – EPIDEMIA EUFORII: super energetyczny sztos polskiej grupy Klan został nagrany do przedstawienia Mrowisko, ale znajdziecie go również na naszej kompilacji Why Not Samba.

4. Donald Byrd – Thank You for Funking up My Life: posłuchajcie tego numeru, a podziękujecie za przefunkowanie twojego życia! Donald Byrd od zawsze figuruje na naszych playlistach.

5. EMILO SANTIAGO – O Amigo De Nova York : ten numer to 100% euforia i klasyk naszych imprez przez lata.

6. DARONDO – GIMME SOMME: jeżeli mielibyśmy wskazać na najbardziej niedocenionego księcia muzyki soul/funk, to chyba byłby właśnie Darondo. Zawsze w naszych kejsach!

7. AHMED MALEK – Autopsie d’un complot: nie tylko Ahmed Malek, ale większość muzyki wydawanej w serii Habibi Funk to najlepsze groovy z okolic bliskiego wschodu.

8. THE MARVELETTES – Don’t mess with bill: muzyka soul z wytwórni Motown to obowiązkowy punkt programu każdej nocy SS.

9. DŻAMBLE – Opuść Sny Moje: piękne, soulowe wcielenie Andrzeja Zauchy z grupą Dżamble. Znajdziecie je na jednej z części naszej serii płytowej Polish Funk.

10. BEGINNING OF THE END – Funky Nassau: jest jeden utwór, który każdy z didżejów SS ma przy sobie na każdej imprezie. Pytanie tylko, kto pierwszy go wrzuci. To właśnie ten!

11. RUPA – Ajj Shanibar: magiczne połączenie disco, soulu i indyjskiego vibe’u. Polecamy też cały album Rupa Disco Jazz.

12. NOVI SINGERS – Torpedo: Novi Singers często przewijają się przez nasze kompilacje i są jedną z najciekawszych polskich grup sprzed lat, a Torpedo to klasyk. Zobaczcie na YouTubie oryginalny teledysk do tego numeru.

13. KARL HECTOR & THE MALCOULNS – Nyx: chyba nie znajdziecie nikogo więcej, kto tak łączy afro funk i etiopski jazz z kraut rockiem. Karl Hector, znany dawniej z grupy Poets Of The Rhythm, jest w tym mistrzem.

Zobacz również
brazylijski piosenkarz

14. GINO PARKS – For This I Thank You: Gino Parks to kolejna gwiazda legendarnej wytwórni Tamla / Motown. Czasami na naszych imprezach zapuszczamy się w podobne rejony i ten numer zawsze działa.

15. JOSIPA LISAC – Leżaj Od Suza: funkowa petarda z Jugosławii. Ten i inne świetne kawałki z lat 70. w Europie Wschodniej znajdziecie na naszej ostatniej kompilacji wydanej przez GAD Records pt. INTERWIZJE.

16. ISAAC HAYES – Moonlight Lovin’: Isaac Hayes, magiczny głos i Oscar za muzykę do filmu Shaft (btw. w tym roku odszedł odtwórca głównej roli Shafta, Richard Arnold Roundtree). Hipnotyczne mellow-disco ciągnie się przez kilkanaście minut, a chciałoby się jeszcze więcej…

17. Marie Queenie Lyons – See and Don’t See: Marie przez lata występowała i wspomagała wokalnie wielu uznanych artystów ze sceny soulowej m.in. Jackie Wilson, Jamesa Browna czy Kinga Curtisa. Jej solowa kariera nie była już tak bogata, bo wydała tylko jeden album w 1970 roku. Utwór See and Don’t See pochodzi właśnie z tego albumu.

18. BREAKOUT – Dziwny Weekend:

Zostaw w łodzi to, czym jesteś
To, czym byłaś i czym chciałaś być
Zostaw czas i zostaw przestrzeń
Zabierz tylko zabierz tylko serca rytm

Naszą osiemnastkę kończymy polskim numerem Dziwny Weekend grupy Breakout, który znajdziecie na naszej kompilacji pt. STRANGE WEEKEND.

Copyright © Going. 2024 • Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry strony