Czytasz
Quebo wygrywa w sądzie, a Drake przegrywa milion dolarów (znowu)

Quebo wygrywa w sądzie, a Drake przegrywa milion dolarów (znowu)

Quebo wygrywa w sądzie

Co tam w rapie piszczy, co tam w rapie gra? 2115 staje w szranki z producentami, którzy oskarżają ich o plagiat, Quebo wygrywa w sądzie z Mariuszem Jopem, a Drake znowu przewala hajs.

Quebo wygrywa kolejną sprawę w sądzie

Jakiś czas temu pisaliśmy wam o sporze prawnym Quebo z gwiazdą filmów dla dorosłych, Teen Kasią. Wówczas wszelkie nagłówki głosiły, że wygrywa w sądzie sprawę o zniesławienie, udowadniając, że w swoim utworze jedynie chwalił swoją idolkę z dzieciństwa. Mnie wychowała Teen Kasia and blue dildo to jednak niejedyny wers, który pociągnął za sobą konsekwencje prawne. Krótko po wydaniu powyższego utworu, Quebonafide wypuścił kolejny, o wdzięcznym tytule Matcha Latte. W nim z kolei pada linijka: Na poczcie pozew od Jopa, ale Tata Maty to mój adwokat. Do czego się odnosiła?

Quebo wygrywa w sądzie

Wszystko zaczęło się 1 kwietnia 2020 roku, gdy zakończyła się jedna z najciekawiej rozkminionych promocji albumów w polskim rapie. Wraz z ujawnieniem prawdziwego siebie i premierą singla SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ Quebo w kąśliwy sposób zaczepił kilka postaci ze świata muzyki i popkultury. Oberwało się m.in. Sebastianowi Fabijańskiemu, Jakubowi Żulczykowi oraz właśnie Mariuszowi Jopowi, chociaż ten dostał naprawdę lekkim, niezobowiązującym follow-upem.

Czemu nastrój samobójczy mam jak Mariusz Jop? (Mariusz Jop)

Choć brzmi dosyć złowieszczo, ten wers odnosi się bezpośrednio do samobójczej bramki strzelonej przez Mariusza Jopa w meczu derbowym Wisły Kraków z Cracovią. Ten pechowy gol miał duże znaczenie w skali ligi i na zawsze zapisał się jako skaza na karierze autora. Jak widać, ex-piłkarz nie ma zbyt dużo dystansu do swoich wpadek na boisku, gdyż pozwał Kubę za ten wers.

Quebo wygrywa w sądzie

Po ponad dwóch latach sprawa zakończyła się zwycięstwem strony pozwanej, czyli Queby, o czym nie omieszkał poinformować.

Quebo wygrywa w sądzie
Quebo wygrywa w sądzie

2115 i ich niesnaski z producentami

Niedawna premiera albumu 2115 nie odbyła się bez kontrowersji. Zespół producentów o pseudonimie nolyrics zarzucił ekipie Bedoesa zlecenie reprodukcji ich bitu, ponieważ cena, którą podali (2500 zł), wykraczała poza budżet projektu. Dokładnie chodzi o utwór Teraz albo nigdy z Young Multim. Pewnie to kleicie, ale dodamy: tańsze reprodukowanie cudzych podkładów bynajmniej nie brzmi jak fajna praktyka. Multi prędko się jednak odniósł za sprawą dementi:

Quebo wygrał w sądzie

Wymiana argumentów między 2115 a nolyrics wciąż trwa. Jak to się ładnie mówi: ludzie tym żyją.

Sprawdź też
Clout Festival 2024

Drake znowu przewalił wielki hajs na zakładach

Drake jest znany z tego, że stawia horrendalne kwoty na rozmaite mecze i zakłady. Co więcej, nie ma przy tym za dużo szczęścia. Podobnie było i tym razem w kontekście finału Mistrzostw Świata w Katarze.

O dziwo, Drizzy się nie pomylił, stawiając równy milion dolarów na Argentynę (do wygrania miał niemal trzy razy tyle). Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że zakład dotyczył… zwycięstwa Argentyny w podstawowym czasie meczu. Z uwagi na to, że ostatni mecz rozstrzygnął się w karnych, fortuna, którą postawił, przepadła.

A-ale jak to…

Malik z nowym produktem

Malik Montana robi kolejne ruchy biznesowe poza muzyką. Tym razem firmuje swoją twarzą jednorazowe podgrzewacze liquidów. Mają być dostępne po świętach. Tym samym dołączają one do szerszego asortymentu produktów Malika (od dłuższego czasu ma w swojej ofercie dedykowane CBD, filterki węglowe oraz własne żelki Misie Malisie).

Quebo wygrywa w sądzie
Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone