Czytasz
Radzimir Dębski powraca – znamy nowe terminy trasy poświęconej Krzysztofowi Pendereckiemu

Radzimir Dębski powraca – znamy nowe terminy trasy poświęconej Krzysztofowi Pendereckiemu

Radzimir Dębski, fot. Karolina Wielocha, mat. promocyjne

Znamy nowe terminy przełożonej trasy „Radzimir Dębski Hommage Krzysztof Penderecki”. Koncerty poświęcone Mistrzowi odbędą się już latem 2021 roku. W obliczu odejścia wybitnego polskiego kompozytora, trasa nabiera głębszego znaczenia.

Zdolny artysta Radzimir Dębski znany jest ze swojego eklektycznego stylu. Na swoim koncie ma zarówno współpracę z raperami, jak Miuosh, jak i swoją mamą, wokalistką Anną Jurksztowicz, czy liczne popowo-elektroniczne remiksy oraz wiele ścieżek dźwiękowych do filmów i seriali. Jako JIMEK zasłynął remiksem End of Time amerykańskiej supergwiazdy Beyonce. Syn polskiego kompozytora, skrzypka jazzowego i dyrygenta, Krzesimira Dębskiego, wychodzi jednak poza wszelkie muzyczne szufladki. Świadczą o tym jego kolejne symfoniczne projekty, a wśród nich m.in. nagranie Historia Hip-Hopu z 2015 roku, które stanowi mieszankę najbardziej znanych rapowych hitów. Ponoć miało je docenić samo Prodigy! Teraz, już nie pod pseudonimem a jako Radzimir Dębski, kompozytor bierze na warsztat ouvre wybitnego polskiego twórcy – zmarłego w marcu 2020 roku Krzysztofa Pendereckiego.

Prace nad cyklem koncertów poprzedzała ponad roczna, wytężona praca. Nikt nie przypuszczał wówczas, że w międzyczasie odejdzie Maestro Penderecki a na skutek pandemii sale koncertowe zostaną wyłączone z obiegu. Mimo nieustannych przeciwności losu i zwrotów akcji, projekt ma powrócić w 2021 roku. Wraz z Radzimirem Dębkim na scenach najznamienitszych polskich filharmonii wystąpi m.in. składająca się z młodych, utalentowanych instrumentalistów 71-osobowa MyOrchestra. Tworzą ją najzdolniejsi uczniowie i uczennice wyłonieni we współpracy z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

MyOrchestra mieliśmy usłyszeć już w maju tego roku. Wiosenna trasa, ze znanych wszystkim przyczyn, została odwołana. Ze względów bezpieczeństwa zdecydowano się przenieść ją na najbliższy dogodny termin.

Pragniemy pożegnać i upamiętnić Maestro, ale też z troską i odpowiedzialnością myślimy o bezpieczeństwie publiczności, pracowników scenicznych i artystów. Niestety, nie jesteśmy wstanie tego zrobić w obecnie panujących warunkach – konstatują organizatorzy.

Jak dodatkowo zapewniają, wszystkie zakupione dotychczas bilety zachowują ważność dla danych lokalizacji. Poniżej podajemy nowe daty planowanych na wakacje 2021 roku wydarzeń.

Nowy harmonogram koncertów:
11.07
 Europejskie Centrum Muzyki w Lusławicach, godz. 19:00
12.07 Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, godz. 19:00
14.07 ICE Kraków w Krakowie, godz. 19:00
16.07 Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina, godz. 19:00
18.07 Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, godz. 17:30 i 20:30
13.08 Filharmonia Narodowa w Warszawie, godz. 17:30 i godz. 20:30

Sprawdź też

Organizatorzy:
Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Fundacja MyWay
Partnerzy:
Empik, Empik Bilety, Kinley, Going, Technics, ZAiKS

Bilety na koncerty możecie kupić tutaj.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone