Czytasz
Kosmiczna podróż Ralpha Kaminskiego – w Warszawie…

Kosmiczna podróż Ralpha Kaminskiego – w Warszawie…

Ralph Kaminski, mat. promocyjne

Ralph Kaminski zabiera nas w kosmiczną podróż… Zbiórka przy warszawskim Amfiteatrze Parku Sowińskiego już w czerwcu!

Długie rude włosy, białe dzwony i kolorowe pierścienie – Ralph Kaminski przyzwyczaił nas do swojej kosmicznej przemiany. Jego nowy wizerunek to futurystyczny, glam rockowy przybysz z lat 70., a główną dla niego inspiracją – sam David Bowie. Niech Was nie zwiedzie dbałość o estetyczne szczegóły. Odważny na polskiej popowej scenie image jest jednocześnie sposobem na wydobycie alter ego artysty, “prawdziwego ja”, które ujawnia się na scenie. Już przy okazji teledysku do Kosmicznych Energii Kaminski zwracał uwagę na niebezpieczeństwo sztuczności, jakie niesie ze sobą kreacja wizerunku – czy to na potrzeby sceny, czy mediów społecznościowych.

Zarówno teledysk, jak i piosenka, to zderzenie się z własnymi kompleksami. Jako uczestnicy dziwnego treningu konfrontujemy się z nimi oraz z tym, co narzuca nam świat. Podświadomie chcemy być tacy, jak ludzie w social mediach – żeby zdobyć miłość, sukces, musimy tacy być. Po treningu drużyna patrzy na mnie – perfekcyjnego, „zrobionego”, wykreowanego na potrzeby telewizji – opowiadał o teledysku w wywiadzie dla Red Bulla.

Zaledwie niecałe 24 godziny temu Kaminski wypuścił swój najnowszy klip. Wykonany w duecie z Natalią Szroeder kawałek to liryczna ballada Przypływy. I jak przystało na wodne klimaty, kręcony był nad urokliwym jeziorem. Odgrywający role zakochanych artyści stoją na mieniącej się tafli. Zresztą zobaczcie sami.

Sam Ralph Kaminski ma na swoim koncie kilka wyreżyserowanych przez siebie teledysków. Wystarczy wspomnieć urodzinową zabawę w wideoklipie 2009 – kolejnym promującym album Młodość materiale. Wystąpiła w nim nawet… Aldona. Nie trudno się domyśleć, że wyłaniająca się z gigantycznego prezentowego pudła postać miała nawiązywać do samej… Aldony Orłowskiej. Złote pukle włosów i brokatowa suknia to znaki rozpoznawcze wokalistki, która stała się internetowym fenomenem. Podobne wyjaskrawione motywy pojawiają się w zrealizowanych dla Miuosha i Kasi Nosowskiej Kluczach. Takiego personelu osiedlowego sklepu spożywczego jeszcze nie widzieliście!

Sprawdź też

Już 19 czerwca będziecie mogli zobaczyć i usłyszeć artystę nie tylko na YouTubie. Ralph Kaminski zapowiedział koncert w warszawskim Amfiteatrze Parku Sowińskiego. W sprzedaży dostępne będą również bilety kolekcjonerskie.

Bilety złapiecie w Going. od 23.04 od godz. 10!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone