Czytasz
***** sady – rapowe wersy, ale to meme | Rapwersiada #2

***** sady – rapowe wersy, ale to meme | Rapwersiada #2

Jedziemy z drugim odcinkiem cyklu z serii „jeśli parskniesz w monitor, to zrobisz mi dzień”. Tym razem sporo świeżutkich nowości, które mogą posłużyć za raport z ostatnich tygodni na HaIPeHaOPowej scenie.

1. Hodak/2K – Omerta (feat. Avi)Avi to jest gość. Choć muszę przyznać, że nie od razu załapałem jego fenomen. Z każdym kolejnym kawałkiem mój szac do typa rósł wprost proporcjonalnie do liczby zapadających w pamięć wersów. Luźne flow i niepodrabialne porównania wyróżniają go zdecydowanie na tle innych (pozujących na bycie ulicznikami) raperów. Avi ma w sobie coś, co sprawia, że łatwo mu wierzyć.

Avi x Louis w Twoim mieście


2. Berson – MisjaObecność Bersona w Młodych Wilkach wypadła dość komicznie. I to nie dlatego, że jego zwrotki były zawodem, wręcz przeciwnie: na tle reszty Berson prezentuje się jak król watahy, któremu nie przystoi ruszać na byle polowanie. W każdym razie, każda okazja jest dobra, żeby rozbudować swój fanbase. Nie było od dawna rapera, który dawałby regularnie tak równe tracki. I choć Atutowy zalicza przy okazji Misji mini wpadkę samplując zdecydowanie zbyt mocno wyeksploatowany i ikoniczny riff z The XX, to nadal trzeba mu oddać, że robi to dobrze.


3. Zdechły Osa – West CoastEdgy, wiem. Ale nie bulwersujcie się, pls. Sound of Metal powinno zgarnąć Oskara za najlepszy film, to cudowne dzieło, które każdy powinien koniecznie zobaczyć. Jedną z najmocniejszych stron tej historii jest brak protekcjonalnego spojrzenia i użalania się nad losem głównego bohatera. Idę tym tropem dalej, żeby stworzyć okazję do poklikania o najnowszym singlu Zdechłego Osy. Wrocławianin wrzuca West Coast w tytuł, daje energiczne zwroty, ujeżdża potężny bit Aethera i udowadnia, że piszczały mają sens w polskim rapie nie tylko na albumach 2cztery7.

4. Cheatz – Nie poczujesz ciepłaSłyszeliście o Cheatzie? Jeśli nie, to niedługo usłyszycie. Gadki o młodym wieku raperów są zazwyczaj przereklamowane i świadczą o braku innych argumentów. W przypadku Cheatza jest jednak zupełnie inaczej. Kiedy usłyszałem „Wszystko” po raz pierwszy, dosłownie zmiotło mnie z planszy. Nastoletni, piskliwy głos jeszcze nigdy nie brzmiał tak przekonująco, a bezbronne i naiwnie szczere wersy łapały za serduszko. Od tego czasu Cheatz zdążył przejść dość znaczącą metamorfozę, ale nadal ma w sobie ten wyjątkowy pierwiastek wylewności i pakiet skilli, który pozwoli mu niedługo przejąć rapowy mainstream.

5. Chris Carson x Dj Soina feat. Paluch, Young Igi, Koldi – PucaKoldi nawija, że „niewielu kibicuje naszym interesom”, szkoda, ale ja na szczęście jestem wśród nich. Po głośnym singlu, który przykuł uwagę sceny, reprezentant ALC MDZ ogłosił, że od jakiegoś czasu pracuje nad albumem z Chrisem Carsonem. W końcu! Koldian to nie tylko grandpapa trapu, to także mordziak, który pomógł w początkowych fazach kariery takim postaciom jak Bedoes czy Szpaku. Bardzo cieszy, że reflektory zostaną finalnie skierowane na niego.

Sprawdź też

Złap Palucha na żywo

6. Sarius – Najshajs (feat. Rogal DDL)Nie ma co tłumaczyć fenomenu Rogala, zostało to już zrobione wielokrotnie. Porozmawiajmy jednak o tym niepozornym wersiku, który ma niezwykłą moc wymuszania lol react. To nie jest literówka! O to w tym wszystkim chodzi. Wystarczy tyci tyci manipulacja, aby stworzyć cudną grę słowną. Piękno tkwi w prostocie.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone