Czytasz
Relaks nad wodą, ale w mieście!

Relaks nad wodą, ale w mieście!

Romantyczna kolacja na Wiśle, kitesurfing w Poznaniu czy plenerowe koncerty najlepszych polskich artystów nad malowniczym jeziorem? Przyglądamy się miejskim miejscówkom nad wodą, do których wybierzemy się natychmiast po zniesieniu obostrzeń!

Żeby zaznać prawdziwie wodnego klimatu, wcale nie trzeba opuszczać miasta. Przygotowaliśmy dla Was 5 wyjątkowych propozycji nadwodnych miejskich miejscówek, które idealnie nadają się na polockdownowy odpoczynek.

Miami Wars

Wakacyjny relaks i wodne przygody w stolicy? Miami Wars skupia miłośników Wisły i kultury motorowodnej. Działalność prowadzą zarówno na wodzie, jak i lądzie. Lokal Miami Wars to dwa poziomy najlepszego relaksu na Cyplu Czerniakowskim, w którego ofercie znajdziecie między innymi szereg ciekawych wydarzeń – kulturalnych i sportowych, karaibskie drinki i zdrowe koktajle dla całej rodziny, a także pyszne jedzenie od Tel Aviv Urban Food i Soul Food Burgers.

Zanim jednak będziemy mogli zaprosić Was do lokalu, Miami Wars zapraszają na zorganizowane przez nich rejsy po Wiśle, które już wystartowały! Tęskniliście za spotkaniami z przyjaciółmi nad Wisłą? Już teraz możecie zabrać ich na przejażdżkę po rzece!  We flocie ekipy znajdziecie szybkie motorówki, barkę oraz szkuty wiślane. Prędkość łodzi dostosowana jest do warunków na rzece oraz wiślanej przyrody, która zawsze pozostaje priorytetem. Jeśli myślisz o nieszablonowym pomyśle na randkę albo imprezę, rejsy Miami Wars są tym, czego szukasz!

Wakepark Bydgoszcz

W położonym 3 km od centrum Bydgoszczy Myślecinku znajduję się największy miejski park w Polsce, w którym tętni wakeboardowe życie. Wakepark Bydgoszcz to plenerowa miejscówka idealnie skrojona pod nadwodne aktywności. Poza profesjonalnym wyciągiem i przeszkodami do wakeboardu, znajdziecie tu również piaszczystą plażę, letni bar, dwa boiska do siatkówki, a na najmłodszych czeka między innymi trampolina.

Wakepark Bydgoszcz to również gorąca koncertowa miejscówka. W ubiegłym sezonie wystąpiło tam wielu artystów – w malowniczej okolicy stawu zagrali między innymi Bedoes i Lanek, Tymek, Clock Machine, Mata czy Żabson. W znajdującym się tu olbrzymim namiocie o powierzchni ponad 200m2, poza organizowanymi koncertami, odbywają się liczne imprezy, na których powrót czekamy równie mocno jak Wy.

REJS

Po dwuletniej przerwie popularny klub REJS przeniósł się w ubiegłym roku znad Wisły nad znajdujący się na Targówku Zalew Bardowskiego. To idealne miejsce na odpoczynek i zabawę podczas upalnych dni w stolicy. Czeka na Was czysta plaża z parasolami i leżakami, koncerty, kino plenerowe, spektakle, warsztaty, z czego wstęp na większość tych wydarzeń jest darmowy. Dla poszukujących bardziej aktywnych form spędzania czasu nad wodą REJS ma do dyspozycji Wake Park, Archer Attack, ściankę wspinaczkową i boisko do plażówki. Z kolei na wszystkich głodomorów czeka pizza, zapiekanki i fryty.

REJS to także jeden z 7 przystanków Lata w Plenerze! 27 sierpnia zagra tutaj Tides From Nebula – post-rockowy, instrumentalny zespół z ambientowymi inklinacjami.

Bilety na Lato w Plenerzez złapiecie od 19.04 tutaj!

Poznańska Malta

We wschodniej części Poznania znajduję się Malta, ulubiony rekracyjny kompleks jego mieszkańców. Początki tego miejsca sięgają XVI wieku i związane są z najstarszym rycerskim zakonem joannitów. Współcześnie sercem poznańskiej Malty jest Jezioro Maltańskie – sztuczny zbiornik wodny powstały w latach pięćdziesiątych. Jak widzicie, tradycje i historia pozostają tu w symbiozie z naturą.

Jest piękno przyrody, jest bogata oferta zajęć sportowych, także możecie tutaj w pełni odetchnąć od miejskiego zgiełku Poznania. Aktywnie lub NA SPOKOJNIE. Na terenie poznańskiej Malty znajdziecie między innymi znany na całym świecie tor regatowy, kąpielisko, unikalny Bula park, gdzie zagrać można w Bowling oraz francuskie Boule na świeżym powietrzu, plac zabaw, Statek Piracki, czy historyczny Kopiec Wolności z widokiem na całą okolicę.

Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel”

Otwarty w 2014 roku nowoczesny kompleks turystyczno-sportowy zlokalizowany nad największym olsztyńskim akwenem, jeziorem Ukiel. To miejsce jest jedną z wizytówek Olsztyna, nie przesadzamy! Spacerowa promenada, ścieżki pieszo-rowerowe biegnące brzegami Zatoki Grunwaldzkiej, pomosty widokowe, cumownicze platformy, tarasy wypoczynkowe, szeroka oferta rekreacyjno-sportowa – jest w czym wybierać.

W sezonie letnim możecie się tu wykąpać, pograć w plażówkę czy koszykówkę. Wypożyczcie też kajaki, sprzęt do kitesurfingu, rowery wodne, łodzie i skutery wodne. Na terenie kompleksu znajdziecie również kawiarnie i restauracje, korty do squasha, siłownie czy skatepark.

W tej malowniczej scenerii nad wodą odbywa się rokrocznie Olsztyn Green Festival – święto polskiej muzyki i “zielonego” stylu życia. W tym roku ogłoszeni artyści to między innymi Sanah, Organek, Kwiat Jabłoni, Brodka oraz Natalia Przybysz.

Bilety na Olsztyn Green Festival kupisz w Going.

Wielka Majówka w Twierdzy Modlin

Nowy Dwór Mazowieckiruiny spichlerza nad Narwią, widok z wieży cytadeli, autor: Wojsyl, źródło: Wikipedia

A jeśli jednak chcecie odpocząć trochę od miasta, może warto odwiedzić Twierdzę Modlin? Usytuowany pod Warszawą, w sąsiedztwie rzeki Narew, budynek obronny oferuje znacznie więcej niż tylko zabytkowe mury. Te zwiedzicie w ramach majówki z przewodnikiem, ale możecie je też podziwiać z zupełnie innej perspektywy. Wystarczy skorzystać z Tarasów Widokowych na Wieży Czerwonej. W Centrum Edukacji Historycznej – Prochownia 197 będzie nas z kolei czekać multimedialna ekspozycja poświęcona obronie Modlina w 1939 roku. Z uwagi na obostrzenia grupy zorganizowane mogą odwiedzać obiekty po uprzedniej rejestracji.

Bilety na Wielką Majówkę w Twierdzy Modlin złapiecie w Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone