Czytasz
Darmowe imprezy w plenerze Warszawa. Złap je wszystkie

Darmowe imprezy w plenerze Warszawa. Złap je wszystkie

Darmowe wydarzenia w Warszawie są jak róże – najmocniej kwitną w lato 🌹

Mówi się, że warto być latem w Warszawie. Oczywiście, teoretycznie można powiedzieć tak o większości europejskich miast, ale w przypadku naszej stolicy to coś więcej. Wisełka, plenerki, parki – gdy robi się ciepło, Warszawa zyskuje drugie życie. Po zimowym śnie wracają nasze ulubione miejscówki pod chmurką, sprawiając, że weekend może być codziennie. Co najlepsze, spora część letnich wydarzeń plenerowych jest darmowa. Jeśli czujecie się zagubieni w gąszczu możliwości – zachowajcie spokój. Wybraliśmy dla was najlepsze darmowe wydarzenia w Warszawie, które dzieją się pod chmurką w to lato – z akcentem na koncerty i inne imprezy muzyczne. Oto nasza selekcja:

Warszawa – darmowe wydarzenia w plenerze. Sprawdź pełną selekcję

A poniżej znajdziecie kilka propozycji, których nie można przegapić!

Picnique Phantasia – 9.07

darmowe imprezy warszawa
Darmowe imprezy Warszawa

To, co na zachodzie Europy jest standardem, u nas dopiero raczkuje. O czym mowa? Imprezach dziennych. Tańce odbywające się przed zachodem słońca to coś, do czego wciąż nie jesteśmy przyzwyczajeni – a szkoda. Imprezowanie w dzień ma wiele zalet – jest ciepło, słonecznie, no i nie trzeba zarywać nocy i czekać do wieczora na rozpoczęcie świętowania. Te potrzeby spełnia Picnique Phantasia – wydarzenie dzienno-nocne w Boogaloo beach Bar, które odbędzie się już w sobotę 9 lipca. Za dnia będziemy podziwiać m.in. performensy, muzyczne live-acty oraz weźmiemy udział w warsztatach tańca tribal fusion. Zaś gdy zajdzie słońce, wejdziemy na wyższy bieg przy setach dj-skich w klimacie m.in. dark disco, microhouse czy hard drum. Będzie tropikalnie, elektronicznie i piknikowo!

Lado w Mieście (każdy czwartek)

darmowe imprezy warszawa
Darmowe imprezy Warszawa

Sporą część zajebistości warszawskiego lata zawdzięczamy dwom cyklom od Lado – Lado w Mieście oraz Lado na Wsi. To darmowe koncerty muzyki niezależnej, które odbywają się kolejno nad Wisłą oraz Ladomku na Jazdowie. Podczas tej edycji wystąpią m.in. duet Siksa, Tonfa czy Onoe Caponoe. Więcej o tegorocznym line-upie przeczytasz tu:

Sprawdź też

Lado w Mieście 2022 – wybieramy najlepsze koncerty w Warszawie

Scena Letnia w Browarach Warszawskich (każdy wtorek, czwartek i niedziela)

darmowe imprezy warszawa
Darmowe imprezy Warszawa

Browary Warszawskie już zdążyły stać się jednym z ulubionych (nie tylko outdoorowych) spotów mieszkańców stolicy. Nic dziwnego – jest tu pięknie i klimatycznie. W lato Browary sprawiają, że mamy ochotę spędzać tam jeszcze więcej czasu dzięki cyklowi koncertowemu Scena Letnia. Przez cały lipiec usłyszymy m.in. Janna, tęskno oraz Tropical Soldiers in Paradise.

Darmowe koncerty w Browarach Warszawskich – Sprawdź, kto jeszcze zagra podczas Sceny Letniej

TOMASZ STAŃKO. TOAST URODZINOWY – 11 lipca

darmowe imprezy warszawa
Darmowe imprezy Warszawa

Najbardziej wyhajpowany polski zespół jazzowy, za darmo, w poniedziałek? Tylko w Warszawie. EABS wystąpią na cześć ś.p. Tomasza Stańki już 11 lipca na Placu Defilad, reinterpretując utwory legendarnego trębacza. Oprócz nich, koncert dadzą formacje Marcin Wasilewski Trio oraz słynny norweski muzyk Nils Petter Molvær. Powtarzamy, bo sami trochę nie dowierzamy – takie rzeczy za darmo tylko w Warszawie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone