Czytasz
Brudne Serca nie wróciły, ale Reno i Ortega Cartel tak – nowe JuNouMi?

Brudne Serca nie wróciły, ale Reno i Ortega Cartel tak – nowe JuNouMi?

reno

Święto truskulu ALERT!!! Reno wraca na bit z Ortegą Cartel.

Właśnie zupełnie bez zapowiedzi na YT wleciał nowy utwór Reno z legendarnym już kolektywem Ortega Cartel. Piosenka, bo taki tytuł ma najnowszy utwór od tej trójki, to czysty hołd i kompletne oddanie się stylistyce, którą lata temu Ortega podbiła serca truskulowych słuchaczy w całej Polsce.

Małpa też zaliczył comeback w tym roku

Ortega klasykiem w dniu premiery

Lavorama, ich pierwszy i ostatni w pełni legalny album (choć nagrywali już od 6 lat) ruszył polską scenę w 2009 roku swoją niesamowicie luźną jak na tamte czasy stylówką. Na featach pojawili się wówczas: Tede, O.S.T.R., Mielzky, Spinache, Proceente oraz właśnie Reno. Ortega Cartel zawsze określali swoje projekty jako po prostu realizację zajawek. Uwielbiali siedzieć w studio i bawić się godzinami bez zbędnej napinki. Warto podkreślić, że całą swoją działalność realizowali w kanadyjskim Montrealu, gdzie obaj na stałe przebywali. Mimo mieszkania poza granicami naszego kraju, Piter Pits i Patr00 uczestniczyli w tworzeniu się ówczesnej polskiej sceny rapowej. W tym samym czasie mieli też komfort patrzenia na nią z odpowiedniego dystansu.

Co zwiastuje jednak nagła premiera nowego kawałka? Z treści można wywnioskować, że to jest w pełni luźny zryw ku czci zajawki. Stylistycznie jest to nadal ta sama, leniwa nawijka na oldschoolowym, samplowanym bicie. Groh z JuNouMi zasiał jednak ziarnko nadziei, pisząc, że więcej info o potencjalnych ruchach dostaniemy w sierpniu. No cóż – czekamy kiwając głową do tych precyzyjnie pociętych pętli.

Sprawdź też
Guzior nowy singiel

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone