Czytasz
Rośliniary uczą, jak dbać o doniczkowych przyjaciół. TOP 5 kont na TikToku

Rośliniary uczą, jak dbać o doniczkowych przyjaciół. TOP 5 kont na TikToku

rośliniary

Mieliśmy tancerzy, modnisiów, książkary, makijażowych freaków, a teraz czas na roślinkową część TikToka. Czyli ROŚLINIARY.

Nie potraficie zadbać nawet o kaktusa, a wasze bazylie z dnia na dzień wyglądają tylko gorzej? Nie martwcie się! Na pomoc przychodzą rośliniary. Na ich profilach możecie znaleźć świetne treści, które pomogą wam zrozumieć, jak FAKTYCZNIE zadbać o rośliny.

Mamy tylko jedno ostrzeżenie – gdy wkręcicie się w posiadanie roślin i będziecie wiedzieć, jak o nie dbać, to nie będzie odwrotu! Wasze domy zamienią się w dżungle, a zamiast robić zakupy spożywcze – będziecie szukać monstery na promocji. Nadal zainteresowani? Sprawdźcie naszą topkę roślinkowych maniaków.

Trochę nauki, trochę śmiechu. Sprawdź śmieszków z TikToka

@kaminskaa.daria

@kaminskaa.daria

Cz przesadzam rosliny po zakupie? TAK Czy przesadzam je jak tylko wejde do domu? OCZYWIŚCIE! Podłoże produkcyjne jest bardzo slabej jakości, dlatego warto rosline ogolnie przesadzić, ALE warto też sprawdzić system korzeniowy. Roślina przelana w sklepie zacznie dość szybko marnieć w domu 🤷🏻‍♀️ #rosliny #roślinnytiktok #roślinneporady

♬ Sensual Seduction – Snoop Dogg

Stwierdzenie wrzucam roślinne treści to w przypadku Darii duże niedopowiedzenie. A to dlatego, że @kaminskaa.daria wrzuca ŚWIETNE roślinne treści, a jakby tego było mało, wrzuca je bardzo systematycznie! Możecie spodziewać się codziennie nowej dawki informacji, inspiracji i polecajek, czyli wszystkiego, czego potrzebujecie, żeby zacząć swoje nowe życie. Rośliniary, lećcie obserwować ten profil!

@matikaczynski

Zakupy roślin doniczkowych

Nie mogłam ominąć najestetyczniejszego profilu na polskim roślinotoku. Jeśli szukacie pomysłu na wnętrze z roślinami – koniecznie sprawdźcie room tour u Mateusza na profilu. Co więcej? Jak zadbać, jak rozmnożyć czy jak uratować gnijącego doniczkowego przyjaciela. Wiedza przydatna, a ja sama po obejrzeniu jego treści zdecydowałam się na pierwszego kwiatka u mnie w domu.

@make_your_life_greener

@make_your_life_greener

Jak zadbać o rośliny domowe w czasie jesieni? Bardzo ważna jest higiena oraz porządek. Pozostawione, suche liście na podłożu mogą być siedliskiem chorób lub szkodników. W rancie czy na spodzie doniczki mogą czychać larwy sokopijców, które lada moment przeniosą się na liście czy pędy. Myjemy doniczki, podstawki oraz osłonki. 🍀Niech Ci się zieleni 🙂 Anka . #korzenie #ciecieroslin #pielęgnacjaroślin #jakdbaćorośliny #ogrodniczka #roslinydomowe #roślinydomowe #roslinywdomu #roslinydoniczkowe #ogrodnictwo #makeyourlifegreener #poradnikogrodniczy #plantportrait #zielenwewnetrzu #podlewanie #przesadzanie #monstera #filodendron #philodendron #ihavethisthingwithplants #mycie

♬ dźwięk oryginalny – Make Your Life Greener
Pielęgnacja roślin

Jeśli poprzednie profile wydawały wam się tymi z dużą porcją informacji, to ten profil jest całym posiłkiem. Prowadzi go Anna, która na co dzień pracuje jako architektka krajobrazu, a co za tym idzie to nie tylko pasjonatka przyrody, ale i znawczyni tematu. Na @make_your_life_greener znajdziecie wszystko i jeszcze więcej!

Sprawdź też

@zieladka

Rośliniary na TikToku

Czy wiedzieliście, że rośliny zapadają w sen zimowy? Nie? No to już wiecie, a obserwując tę rośliniarę na TikToku dowiecie się wielu innych ciekawostek, o których wcześniej na pewno nie mieliście pojęcia. Choć może się wydawać, że przez to, że konto nie ma wielu obserwujących, nie jest ciekawe – jest wręcz przeciwnie! Znajdziecie tam bardzo wartościowe treści. Wejdźcie na profil @zieladka i przekonajcie się sami.

@plantsandchill

@plantsandchill

W końcu zabrałam się, żeby nagrać moim zdaniem najłatwiejsze rośliny do uprawy na początku swojej roślinnej przygody 💚 Jakie macie o nich zdanie? Chcielibyście cześć 2? #plant #plants #plantsforbeginners #roslinydlazielonych #roslinykolekcjonerskie #roslinywmoimdomu #plantsoftiktok #roslinydomowe #plantlover #variegatedplants #plantslover #roslinnenowosci

♬ son original – justanunknownstar

Ostatni profil to taka wisienka na torcie, a raczej kwiatek na końcu łodygi, który bardzo spodobał mi się ze względu na porządek w filmikach. Każdy TikTok ma swój tytuł, a podczas jego trwania wszystko, co się dzieje, jest rzetelnie opisane. Znajdziecie tu zróżnicowane treści zarówno dla początkujących, jak i tych, którzy przygodę z roślinami zaczęli już jakiś czas temu. Rośliny dla początkujących, Jak zagęścić roślinę, czy Podłoże do hydroponiki to tylko część kontentu u Ani.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone