Czytasz
RuPaul’s Drag Race Werq The World Tour odwiedzi Warszawę!

RuPaul’s Drag Race Werq The World Tour odwiedzi Warszawę!

Królowe z popularnego amerykańskiego programu coraz częściej goszczą na polskich scenach. Tylko w tym roku mieliśmy okazję zobaczyć Sashę Velour, Biankę Del Rio, Adorę Delano, Trixie Mattel i Katyę Zamolodchikovą. Już wiemy, że RuPaul’s Drag Race Werq The World Tour 2023 odwiedzi Polskę!

Dla niewtajemniczonych: RuPaul’s Drag Race to format powstały z inwencji jednej z najpopularniejszych drag queens na świecie – RuPaula. Jego celem jest wyłonienie uczestniczki, która najlepiej zaprezentuje swoją charyzmę, wyjątkowość, zaciętość i talent. Przez 14 odsłon show poznaliśmy setki królowych, które od lata walczą o tytuł America’s Next Drag Superstar. W ogóle dzięki świetnemu odbiorowi na świecie program doczekał się wielu dodatkowych spin-offów. Chodzi np. o Drag Race All Stars, czyli edycję z najlepszymi królowymi z wcześniejszych sezonów czy Drag Race UK, w którym zobaczymy artystki z Wielkiej Brytanii.

Każdy z fanów, gdy widział swoje ulubione królowe na ekranie, choć raz marzył o zobaczeniu ich również na żywo. Z pomocą przyszło Werq The Word. To światowej sławy trasa, w line-upie której znajdziemy największe nazwiska z programu sygnowanego nazwiskiem RuPaula. Po raz pierwszy o usłyszeliśmy o niej w 2017 roku, a od tego czasu odwiedziła setki miast na globie.

Każda odsłona wydarzenia to nowy temat przewodni i nowe gwiazdy. Na warszawskim Torwarze 31 października zobaczymy coś, co na długo zapadnie w pamięć każdemu widzowi. Na scenie pojawi się Aquarię, czyli zwyciężczynię 10. sezonu RuPaul’s Drag Race, która do dziś pozostaje jedną z najbardziej lubianych królowych. Nie zabraknie również godnej reprezentacji 14. edycji (Bosco, Angeria Paris VanMicheals i Daya Betty to drag queens, które trafiły do finałowej piątki sezonu). W programie pojawi się także znana i lubiana Laganja Estranja, którą poznaliśmy bliżej za sprawą szóstego wydania programu.

Drag na żywo? Tak, widzieliśmy. I nawet o nim napisaliśmy!

Brzmi jak marzenie? To nie wszystko! Shea Couleé to kolejna uczestniczka Werq The World, która razem z koleżankami wpadnie zaserwować show stulecia. Na koniec będzie jeszcze wisienka na torcie, czyli Jaida Essence Hall. Uczestniczka znana ze swojego kultowego cytatu Look over there! i wygranej w 12. sezonie wcieli się w prowadzącą europejskiej trasy, która startuje 27 października w Sztokholmie. Warszawa to jej czwarty przystanek.

Jedno jest pewne – jeżeli chcecie zobaczyć widowisko przygotowane na najwyższym poziomie i poznać świat dragu od środka, koniecznie wpadnijcie na Torwar. To pierwsze wydarzenie w Polsce stworzone na tak dużą skalę. Dobra zabawa, najlepszy line-up i niezapomniane przeżycia gwarantowane.

Bilety na wydarzenie znajdziecie w tym miejscu!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone