Czytasz
Kim jest Adore Delano? Poznajcie charyzmatyczną drag queen

Kim jest Adore Delano? Poznajcie charyzmatyczną drag queen

Adore jest niezwykle ciekawą i barwną postacią, którą już 30 września zobaczymy w Pradze Centrum w Warszawie. To, jaką drogę przebyła, jest równie interesujące. 

Historia Adore Delano – której prawdziwe imię brzmi Daniel Anthony Noriega – zaczyna się w 2008 roku. Wówczas pojawia się w siódmym sezonie American Idol. Unikalna osobowość w połączeniu z talentem pozwala dotrzeć mu do półfinałów sezonu i zdobyć uznanie publiczności i sędziów. 

Bilety na występ Adore Delano

Mariaż Daniela z kulturą dragu zaczął się w dość niestandardowy sposób. Spędzając piątkową noc w kalifornijskich klubach trafiła na drag show, w którym udział brała Raven – artystka znana z drugiego sezonu RuPaul’s Drag Race, gdzie zajęła drugie miejsce. Wydarzenie było na tyle silną inspiracją, że już chwilę później Adore Delano rozpoczęła własną karierę. Dostała się do szóstego sezonu serialu i dotarła do finału. Zaledwie dwa lata później pojawiła się natomiast w drugiej odsłonie RuPaul’s Drag Race All Stars. Wówczas jednak jej przygoda była wyjątkowo ciężka. Adore zdecydowała się opuścić reality show w drugim odcinku z powodów osobistych. 

Adore Delano

Przez lata po zakończeniu emisji Adore Delano starła się znaleźć własną droga w życiu. Po udziale w programach RuPaula nie była pewna swojego dragu. Krytyka, którą otrzymywała ze strony sędziów i internautów zmusiła ją do pracy nad sobą. Po wielu próbach zrozumiała, że jej największą pasją jest śpiew i to właśnie na nim postanowiła się skupić. Po zakończeniu historii z telewizją Adore zaczęła wydawać muzykę i jeździć w trasy koncertowe po całym świecie. Na swoim koncie ma już 3 albumy, EPkę i ogromne grono fanów. 

Muzyka zamiast dragu?

Adore podjęła ciekawe i niestandardowe kroki w swojej karierze. Nie chciała być kojarzą tylko z Drag Race, więc postanowiła zostawić ten świat za sobą. Przestała pojawiać się na eventach sygnowanych imieniem RuPaula. Przez lata skupiła się na sobie i próbowała odnaleźć prawdziwe ja. W tym celu na jakiś czas zniknęła z social mediów. Artystka chciała wyjść poza schemat i stworzyć coś innego niż jej koleżanki z branży. W jej katalogu możemy znaleźć zarówno kawałki rockowe, jak i popowe. Na koncertach Adore występuje z pełnym zespołem, tworząc niepowtarzalną atmosferę.  

Wszystkie działania, które podjęła Delano, wydają się strzałem w dziesiątkę. Jej kariera muzyczna na przestrzeni lat nabierała rozpędu i dzięki temu zyskała rzesze fanów ceniących jej twórczość. Jak sama mówi, jej utwory są bardzo emocjonalne i skupia na niech całą uwagę. Największymi inspiracjami muzycznymi są dla niej starsze brzmienia jak Nirvana, Queen czy Prince. Opisuje swoją dyskografie jako zabawną, punkową i lekko szaloną

Adore Delano

Już w najbliższy piątek 30 września Adore wystąpi na Pradze Centrum w Warszawie. Trasa „Party Your World” jest inspirowaną latami 90-tymi. Będziemy mieli okazję usłyszeć największe hity, jak i kilka starszych klasyków z jej repertuaru. Nie możecie tego przegapić!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone