Czytasz
Saint Asonia zagra w Polsce – były wokalista Three Days Grace wystąpi w Poznaniu z nowym składem

Saint Asonia zagra w Polsce – były wokalista Three Days Grace wystąpi w Poznaniu z nowym składem

Saint Asonia, mat. promocyjne

Przedstawiciele alternatywnego metalu zawitają do Polski. Saint Asonia, kanadyjsko-amerykańska formacja, zagra w poznańskim Klubie u Bazyla 9 listopada 2021 roku. To gratka dla fanów ciężkich brzmień i byłego wokalisty Three Days Grace, Adama Gontiera.

Saint Asonia na scenie jest już od 2015 roku. Grupa powstała z inicjatywy czterech muzyków: gitarzysty i wokalisty Adama Gontiera, kiedyś udzielającego się w zespole Three Days Grace, gitarzysty Mike’a Mushoka związanego m.in. z formacją Staind, basisty i perkusity Coreya Lowry’ego z Eye Empire oraz byłego członka Finger Eleven, Richa Beddoe’a. Zbierając doświadczenie w ramach poprzednich formacji, panowie połączyli siły tworząc Saint Asonia, znaną również jako SΔINT ΔSONIΔ.

Za nazwę zespołu odpowiadają właściwie wszyscy członkowie zespołu. Wokalista Adam Gontier miał ponoć listę słów, które szczególnie przypadły mu do gustu, a jednym z nich było “asonia”. Asonia to określenie łacińskie z zakresu biologii i oznacza specyficzny rodzaj patologii słuchu, którą w skrócie możemy określić jako “niemuzykalność” czy też po prostu “brak słuchu”.

Uznaliśmy za zabawne użycie słowa “asonia” w nazwie zespołu. To wydaje się być dość ironiczne w przypadku grupy muzycznej. Wtedy ktoś dodał do “asonii” słowo “święty” i wydało nam się to cool – wspomina Mushok.

W 2015 roku ukazała się ich debiutancka płyta zatytułowana po prostu Saint Asonia. Już w dniu premiery 31 lipca krążek sprzedał się w liczbie 13 tysięcy egzemplarzy! Wydana w wytwórni RCA Records, pierwszy raz na żywo została zaprezentowana szerszej publiczności na kultowym amerykańskim festiwalu Rock on the Range. Po ok. 5 latach wspólnej działalności muzycy mogą się pochwalić współpracą z takimi zespołami jak Seether, Alter Bridge, Motley Crue czy Disturbed. 

Frontman zespołu, Adam Gontier to połączenie niesłychanej charyzmy i energii. Nie bez powodu jest to zdecydowany lider Saint Asonii. W ramach zespołu Groundswell, który później zmienił nazwę na Three Days Grace, Gontier działał ponad 20 lat. Przez ten czas ukazało się pięć krążków formacji. Wielu fanów ciężkich brzmień ubolewało nad zmianą wokalisty w Three Days Grace, jednak sam Gontier czuł, że nadszedł czas na zmiany.

Sprawdź też
Frank Ocean

Efektem tych refleksji jest Saint Asonia, która w dużej mierze nawiązuje do stylu wytworzonego w Three Days Grace. Formacja wystąpi w Poznaniu na jedynym koncercie w Polsce! Widzimy się w Klubie u Bazyla 9 listopada 2021 roku.

Bilety na koncert znajdziecie w Going.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone