Czytasz
Król przegrywów, drag i brazylijskie telenowele – najbardziej ekscentrycze koncerty w Polsce

Król przegrywów, drag i brazylijskie telenowele – najbardziej ekscentrycze koncerty w Polsce

Sasha Velour, mat. promocyjne

Drag, magiczne tricki i psychodelia – sprawdzamy koncertowy rozkład jazdy. Tych ekscentrycznych artystów i artystek zdecydowanie nie możecie przegapić!

Jeśli szukacie w muzyce tego, co nieoczywiste, lubicie eklektyzm i zabawę konwencjami, ta selekcja jest dla Was. Sprawdźcie, jakie koncerty warto już teraz wpisać w swój imprezowy kalendarz.

Connan Mockasin | 18-19.11.2021 | Gdańsk i Warszawa

Ekscentryków nigdy za wiele! Tego nowozelandzkiego artystę z pewnością można do tej grupy zaliczyć. Connan Mockasin tworzy swoje trippy funkowe imperium przenosząc nas prosto do lat 70. Jego pulsujące utwory są niczym wnętrze lampy lawowej – płyną niespiesznie swoim tempem. Wydany w 2013 temu Caramel można zdecydowanie zaliczyć do jednych z największych osiągnięć muzyka. Softowy klimacik gitarowej pościelówy przywodzi na myśl wszystko to, co najlepsze w dream popie. Artysta ostatnio zaczął również nagrywać… ze swoim tatą. Premierę albumu Ade’a Mockasina It’s Just Wind zaplanowano w jego 72 urodziny.

Wejściówki zgarniecie w Going.!

Aurora | 1-3.03.2022 | Warszawa, Kraków, Gdańsk

Norweska czarodziejka nawiedzi Polskę. Aurora zagra aż na 3 koncertach: w Warszawie, Krakowie i Gdańsku, prezentując swoją magiczną wersję elektro popu. Artystka znana jest ze swoich barwnych, ekscentrycznych stylizacji i delikatnego głosu. Karierę muzyczną rozpoczęła w 2012 roku utworem Puppet, w którym nie słychać jeszcze późniejszych elektronicznych wpływów. Za to słychać doskonały wokal Aurory, który zahaczał manierą o produkcje szwedzkiej diwy elektro popu – Robyn. Dziś zdecydowanie złagodniał, ewoluując w stronę wysokich dźwięków i rozmarzonych narracji.

Bilety na trasę znajdziecie pod tym linkiem.

Sasha Velour | 17-19.03.2022 | Kraków, Poznań, Warszawa

Jeśli po miesiącach pozbawionych koncertowych wrażeń szukacie prawdziwego show, odpowiedź jest tylko jedna: Sasha Velour. Trasa Smoke & Mirrors to połączenie dragu, teatru i… magii. Znudzeni Davidem Copperfieldem? Wpadajcie na występy zwyciężczyni dziewiątego sezonu RuPaul’s Drag Race. Sasha gra z pojęciem iluzji, które w ramach jej występów nie ogranicza się jedynie do zwykłej rozrywki. Iluzją są, jak udowadnia artystka na scenie, zarówno świetnie przemyślane magiczne tricki, jak i tożsamość – nie tylko ta płciowa.

Wejściówki na wszystkie 3 koncerty złapiecie w Going.

Pabllo Vittar | 31.05.2022 | Warszawa

Występ Sashy Velour nie będzie jedynym spod znaku drag. Polskę odwiedzi w maju Pabllo Vittar. Niekwestionowana gwiazda z Ameryki Południowej ma na swoim koncie już 3 albumy, a zaledwie 4 tygodnie temu premierę miał jej najnowszy teledysk do Triste com T. Pabllo tworzy świeży, taneczny pop, garściami czerpiąc z rodzimych klimatów. Znajdziemy tu inspirowane południowymi rytmami romantyczne ballady z domieszką r’n’b, które spokojnie mogłyby stać się intro do nowoczesnych brazylijskich telenowel. No i oprawa wizualna! Jak na drag queen przystało, Pabllo uwielbia wizualną przesadę na granicy kiczu, która cieszy oko, zachwyca a niekiedy onieśmiela. Na warszawskim koncercie możecie spodziewać się nie tylko wrażeń muzycznych.

Sprawdź też

Bilety na koncert kupicie tutaj.

Beck | 22.06.2022 | Warszawa

Kto pamięta kultowy kawałek Loser? Niektórzy dzięki niemu przetrwali trudne czasy liceum, kiedy loserem nikt nie chciał być nazywany. Dzięki amerykańskiemu artyście “przegryw” zyskał swój własny styl i renomę. Tańczące na cmentarzu cheerleaderki w DIY teledysku do kawałka stały się kultowe. Beck na scenie jest już od ok. 30 lat i nadal nieźle się trzyma. Sekret tkwi w eklektyzmie – artysta czerpie z rocka, popu, dance’u czy psycho jazzu, w każdym z tych gatunków odkrywając nowe pokłady inspiracji. Potrafi zagrać w wyciągniętej flanelowej koszuli, żeby zaraz potem wskoczyć w schludny biały garnitur u Jimmy’ego Kimmela. Becka na jedynym koncercie w Polsce zobaczycie już 22 czerwca 2022 roku!

Bilety złapiecie w Going.!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone