Czytasz
Wysyp rapu przy Wyspie Słodowej – rapowe koncerty we Wrocku

Wysyp rapu przy Wyspie Słodowej – rapowe koncerty we Wrocku

W morzu eventów same perełki. Legendy sceny, wybitne duety, szalone składy – robimy dla Was przegląd najmocniejszych hip-hopowych wydarzeń.

PRO8L3M | 30.07

PRO8L3M to towar, który nigdy się nie nudzi. Oskar i Steez na żywo to gwarancja jakości i produktu najwyższej klasy. Bogata dyskografia sprawia, że średnia bangerów na występ wypada niezwykle pro-konsumencko. Trasa Art-Brut 2 to, swoją drogą, powrót do jednego z najbardziej ukochanych przez fanów wydań duetu. Pierwsza część art-brutowej opowieści wystrzeliła rozpoznawalność PRO8L3MU na zupełnie inną orbitę, druga również nie zawiodła. Wbijajcie odświeżyć sobie największe klasyki w historii polskiej muzy.

Oskar i Steez otwierają weekend

Ćpaj Stajl | 31.07

Polskie Brockhampton? Może. Z pewnością coś, czego u nas nie było. Wypadkowa szalonych styli i nieokiełznanej energii. LATO W GHETTCIE 2018 to chyba ostatni podziemny rapowy klasyk – swoją drogą, w ostatnich latach pojęcie podziemia zupełnie utraciło swoje pierwotne znaczenie. Nawet mało rozpoznawalni raperzy mają dziś szansę dotrzeć do szerokiej publiki choćby przez YT. Ćpaj Stajl to ekipa zbudowana na fundamentach z przeszłości, która oferuje przyszłość.

Ćpaj Stajl z Ćpaj Stajl

Grubson | 5.08

Grubson legendą jest – co do tego nie ma wątpliwości. Ma na swoim koncie po dwie platynowe i złote płyty, a także singiel, który zna każdy. Przynajmniej każdy, kto miał jakikolwiek kontakt z radiem czy tv w 2009. Wypuszczone w 2020 Akustycz(nie)Zupełnie to zbiór utworów ubranych w akustyczno-elektroniczną szatę. Sam artysta podkreślał, że to najbardziej osobista płyta w jego dorobku. Melancholii z pewnością nie zabraknie również na koncercie, ale pamiętajcie, Grubson potrafi być też prawdziwym scenicznym zwierzem.

Grubson w HotSpocie

Bonsoul | 6.08

Bonsona droga do mainstreamu to historia godna podziwu. Raper wylądował na rapowej scenie w duecie z Matkiem i nagrał album, który do dziś tworzy panteon najmocniejszych życiowych spowiedzi na bitach. Późniejsza współpraca z Soulpetem zdawała się być naturalnym krokiem i wyszła Bonsowi na dobre. Bonsoul to projekt, który kipi od czystej hiphopowej zajawki. Bujające podkłady Soulpete’a napędzają Bonsona w idealny sposób. Efekt? Prawdziwe laidbackowe jointy.

Sprawdź też

Bonsoul z wakacyjnym vibem

Sokół | 13.08

Sokół ląduje we Wro, by w końcu podzielić się z publiką swoim ostatnim albumem w ramach trasy Eskimo. Będzie się działo! Niedawno kolos polskiego HH zapowiedział drugi solowy album w karierze. Możemy się spodziewać zaskakujących gościnek i solidnej porcji klasycznego storytellingu. Sokół w opcji live to coś, czego każdy słuchacz rapu musi doświadczyć chociaż raz w życiu. Jego umiejętność panowania nad publiką przy jednoczesnym podtrzymaniu dobrego wajbu stoją na najwyższym poziomie. Nie ma takiego drugiego w naszym kraju.

Sokół ląduje we Wro