Czytasz
Inni przemijają, ona wciąż króluje – TOP10 Beaty Kozidrak

Inni przemijają, ona wciąż króluje – TOP10 Beaty Kozidrak

Beata Kozidrak, fot. Mateusz Czech, mat. promocyjne

Miała być ponoć Przemkiem, ale (na szczęście dla nas wszystkich) urodziła się Beatą. Królowa, Ikona, Queen B, Caryca – fani nazywają ją różnie, jednak w każdym przypadku podkreślają zasługi i pozycję artystki w polskiej popkulturze. Przez lata związana z Bajmem, teraz równie świetnie radzi sobie solo, a niebawem zobaczymy ją na festiwalu Miasto Muzyka. Czas zrobić mały #throbacktime i przypomnieć sobie najlepsze momenty w karierze Beaty Kozidrak!

Jeśli jeszcze nie zdążyliście pokochać Beaty tak jak my, te argumenty zdecydowanie Was przekonają. Gwiazda to nie tylko świetna wokalistka, którą uwielbiamy za takie klasyki jak chociażby Jezioro Szczęścia, które doczekało się świetego remiksu. To również stylowa kobieta o wielu twarzach, której nie brak dystansu do siebie i poczucia humoru.

1. Debiut Bajmu w Opolu

Letni klimacik nas nie opuszcza. Zaczynamy od początku, czyli debiutu Bajmu w Opolu. Jest rok 1978. Beata w kwietnym wianku śpiewa „do lata, do lata, do lata, piechotą będę szła, uuuuuuuu”. Ponoć ze względu na występ w opolskiej stolicy piosenki zaledwie 18-letnia wówczas wokalistka musiała przesunąć termin swojej matury. Zdecydowanie się opłacało, bo zespół zajął wówczas wysokie 2. miejsce.

2. Aleja Gwiazd

źródło: Wikipedia

Ok. 30 lat później Beata Kozidrak odsłania swoją pamiątkową gwiazdę w opolskiej Alei Gwiazd. Czy kogoś w ogóle to dziwi? Nas zdecydowanie nie. „Bardzo się cieszę i bardzo dziękuję. Ta gwiazda zostanie dla przyszłych pokoleń” – skwitowała artystka. Beata Kozidrak dołączyła tym samym do takich gwiazd polskiej estrady jak Czesław Niemen, Ewa Demarczyk czy Krzysztof Krawczyk.

3. Hot16Challenge

Przenosimy się do roku 2020. #hot16challenge2, czyli akcja zainicjowania przez Solara na początku pandemii zakończyła się niebywałym sukcesem. Zebrano ponad 3,5 miliona złotych na rzecz personelu medycznego, a swoje wersy układali wszyscy – od początkujących gwiazd, przez topowych aktorów aż na prezydencie RP kończąc. Najczęściej wracamy jednak do wykonania Beaty, bo tu zgadza się wszystko. Zarówno klip, jak i rap nawijka. Kochamy!

4. Fryderyki

źródło: Facebook Beaty Kozidrak

99′ to był zdecydowanie rok Beaty! Wokalistka odebrała wówczas jedną z najważniejszych nagród w polskiej branży muzycznej. Fryderyki powędrowały do gwiazdy w aż dwóch kategoriach: najlepsza wokalistka roku oraz najlepszy album pop, którym okrzyknięto krążek Beata. W takim stroju Beata Kozidrak równie dobrze mogłaby dołączyć do Spice Girls. Takie kompleciki znów wracają do łask.

5. Stylizacje

No właśnie, światowy styl Beaty ma się dalej dobrze. Artystce nie brakuje fantazji na scenie. Polska diwa za każdym razem zadziwia nas świetnymi kreacjami. Styl Beaty to błysk, falbany, fantazyjne mini lub sukienki maxi z odważnym rozcięciem i mocne, wyraziste kolory. Nie zapomnijmy o znaku rozpoznawczym gwiazdy – pięknych, długich do nieba kozakach! Tutaj trudno wybrać jeden konkretny strój – wszystkie są absolutnie na topie. Nieważne, czy to występ w Pradze Centrum, czy kameralne spotkanie na DACHU Towarzyskim – Beata Kozidrak zawsze wygląda jak diwa.

6. Beata za kratami

Również za kratami. Czy kiedykolwiek sądziliście, że zobaczycie Beatę Kozidrak w więziennym stroju? Dwa lata temu dzięki Netflixowi okazało się to możliwe, a to za sprawą promocji nowego sezonu serialu Orange Is The New Black. Choć artystka przechadzała się więziennym korytarzem, to miała na sobie szpilki i full mejkap – jak na prawdziwą królową przystało!

7. Beata poliglotka

Hity Beaty brzmią wspaniale w każdym języku! Artystka udowodniła to w Radiu Złote Przeboje, gdzie zaśpiewała po niemiecku swój wielki hit. Ta sama chwila wybrzmiała w mocnym, germańskim języku nie tracąc nic ze swojego romantycznego klimatu… Chcielibyście usłyszeć cały album artystki w takim wykonaniu? My kupujemy Beatę w każdym wydaniu!

Sprawdź też

8. Na deski teatru

Kiedy można uznać, że jesteś ikoną polskiej popkultury? Kiedy teatry zaczynają robić o Tobie spektakle. I to jeszcze za życia! Po postać Beaty Kozidrak “sięgnął” kilka lat temu szczeciński Teatr Współczesny. Sztuka w reżyserii Magdy Milklasz jest wyrazem uwielbienia, prawdziwym hołdem dla artystki. Co ciekawe, pojawia się w niej także Katarzyna Kossak, czyli przyjaciółka prawdziwej Beaty.

9. Autobiografia

Gdyby Magda Miklasz swój spektakl wystawiała w tym roku, z pewnością posiłkowałaby się tą publikacją. Beata podczas pandemii zdecydowanie nie próżnowała. Wokalistka zajęła się… pisaniem. Jej autobiografia Gorąca Krew miała premierę 4 maja 2021 roku, w dniu urodzin artystki. Tytuł jak najbardziej oddaje to, z czym Beatę kojarzymy – charyzmą i niespożytymi pokładami energii! Parę pikantnych szczegółów dotyczących swojego życia gwiazda zdradziła nam w specjalnym wywiadzie dla Going. MORE. Jeśli TOP10 momentów z życia Beaty to dla Was dalej za mało, koniecznie musicie sięgnąć po książkę.

10. Nowa płyta

Beata Kozidrak nie zwalnia tempa. Autobiografia a zaraz po niej… singiel zapowiadający nowy album. Gambit to popowa piosenka utrzymana w stylu disco, po który wokalistka sięgała wcześniej przy okazji stworzonego w ramach akcji Miasto Muzykawe współpracy z Duitem Bliżej. Ejtisowy klimat wiecznie żywy! Totalnie doceniamy, że Beata tworzy, bo przecież z takim repertuarem mogłaby spokojnie skupić się na wykonywaniu starych hitów. Nowy materiał będziecie mogli usłyszeć na koncercie na warszawskim Lotnisku Bemowo.

Bilet na koncert Beaty Kozidrak w ramach Miasto Muzyka złapiecie w Going.

Top Beaty Kozidrak wybierali: Igor Kozak i Milena Soporowska.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone