Czytasz
Selena Gomez rządzi na TikToku… i nie tylko ona. Kto jeszcze cieszył się popularnością na platformie w 2023 roku?

Selena Gomez rządzi na TikToku… i nie tylko ona. Kto jeszcze cieszył się popularnością na platformie w 2023 roku?

Autorka przebojów Lose You To Love Me i People You Know zostawiła w tyle m.in. Ice Spice, Meghan Trainor i Arianę Grande.

Taylor Swift właśnie została okrzyknięta człowiekiem roku według magazynu TIME. Choć niektórzy stwierdzili, że w dobie narastających konfliktów zbrojnych czy walki z kryzysem klimatycznym wyróżnianie ikony popkultury jest co najmniej niestosowne, trudno nie zgodzić się z tym, że wokalistka jak mało kto potrafi porwać tłumy i rozpalić zbiorową wyobraźnię. W ciągu ostatnich miesięcy Amerykance udało się pobić kilka rekordów. Kinowy zapis jej tournée Eras szybko stał się najpopularniejszym filmem koncertowym w historii. Stała się również pierwszą żyjącą artystką, której pięć albumów figurowało w samym momencie w dziesiątce najpopularniejszych płyt w Stanach Zjednoczonych. Wyprzedała osiem występów z rzędu w londyńskim Wembley i królowała w wiodących serwisach streamingowych.

TAYLOR SWIFT | THE ERAS TOUR Concert Film Official Trailer

Okno na inspirujące historie

Jest jednak jedno miejsce, gdzie Taylor nie zostawia w tyle konkurencji – TikTok. Do sieci trafiło właśnie podsumowanie kont, trendów i artystów, którzy w ostatnich miesiącach robili największą furorę na platformie. – To dla nas sposób na uhonorowanie niektórych wyjątkowych momentów, które przeżywaliśmy w ubiegłym roku. Okno na historie, które inspirowały, bawiły i uczyły ponad miliard ludzi na całym świecie. Dziękujemy za dzielenie się swoją kreatywnością przeczytamy w oficjalnym komunikacie. Nawet krótka przebieżka po zestawieniach pozwoli przypomnieć, czym żyliśmy w ostatnim czasie. Przykłady? ASMR, urocze kotki, apetyczne jedzenie, ale też kapibary, eksperymenty chemiczne, filmy Wesa Andersona oraz najrozmaitsze filtry. Narzędzia oparte na działaniu sztucznej inteligencji zamieniały nas w postacie z japońskich animacji albo optycznie postarzały.

Świat nie kończy się na Spotify Wrapped. Sprawdźcie, jakie inne narzędzia przeanalizują wasze preferencje muzyczne!

Analizie poddano także samą muzykę. Na liście najpopularniejszych wykonawców, czyli takich, którzy sami mogą pochwalić się milionami obserwujących, a ich piosenki często stanowią tło materiałów publikowanych przez samych użytkowników, Taylor Swift jest poza pierwszą dziesiątką. Ranking otwiera jej koleżanka po fachu, Selena Gomez. Choć eks-gwiazda Disney w tym roku wydała tylko jeden singiel Single Soon, w mediach społecznościowych cieszy się niesłabnącą popularnością. Dzieli się przede wszystkim tam krótkimi migawkami ze swojego życia prywatnego. Zdradza także, jak dbać o zdrowie psychiczne i czego używa do codziennego makijażu.

Całe zestawienie i towarzyszącą jej listę najpopularniejszych piosenek zamieszczamy poniżej. Mamy nadzieję, że wyróżnienie skłoni Selenę Gomez do sfinalizowania prac nad czwartą płytą studyjną. Od premiery ostatniej, czyli Rare, na której pojawiły się przeboje Dance Again i Vulnerable, w styczniu upłyną cztery lata. Poza tym chyba nie musimy przypominać, że nie pogardzilibyśmy także jej koncertami.

Najpopularniejsi artyści na TikToku w USA w 2023:

 1. Selena Gomez
 2. Natalie Jane
 3. Ice Spice
 4. Meghan Trainor
 5. Ariana Grande
 6. Miley Cyrus
 7. Cardi B
 8. NLE Choppa
 9. Lil Mabu
 10. Lizzo
Natalie Jane – If You Died Today

Najpopularniejsze piosenki na TikToku w 2023:

 1. FIFTY FIFTY – Cupid – Twin Ver – Sped Up Version
 2. Mae Stephens – If We Ever Broke Up
 3. Justine Skye – Collide (more sped up)
 4. Doechii – What It Is – Solo Version
 5. FLI:P – มองนานๆ
 6. Yng Lvcas & Peso Pluma – La Bebe (Remix)
 7. Myke Towers – LALA
 8. thuy – girls like me don’t cry (sped up)
 9. KAROL G & Shakira – TQG
 10. Jain – Makeba
FIFTY FIFTY – Cupid – Twin Ver – Sped Up Version

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone