Czytasz
Snoop Dogg, ale to AI. Pogadacie z chatbotem sławnego rapera?

Snoop Dogg, ale to AI. Pogadacie z chatbotem sławnego rapera?

snoop dog AI

Snoop Dogg w wersji AI? Tak, witamy w przyszłości. Sztuczna inteligencja jest w modzie czy nam się to podoba, czy nie. Jedną z korporacji najbardziej zaangażowanych w tę materię jest Meta, a ich kolejna próba obejmuje chatboty naśladujące celebrytów.

Meta wprowadza chatbota AI imitującego różne znane postacie, a wśród nich widnieje chociażby Snoop Dogg. Przez lata informatycy podejmowali intensywne wysiłki, by przesłać realistyczne kopie konkretnych ludzkich osobowości do urządzeń elektronicznych. Tak jak na przykład w odcinku Black Mirror, w którym wdowa po Domhnallu Gleesonie przywraca go do życia (słyszeliście kiedyś o BINA48?).

Proces ten jest kontynuowany wraz z wprowadzeniem nowego chatbota AI Meta. Jak donosi New York Times, Mark Zuckerberg zaprezentował w środę pakiet produktów opartych na sztucznej inteligencji. Są tam np. chatboty stworzone do naśladowania takich celebrytów jak Tom Brady, Charlie D’Amelio, Mr Beast, zmarła Jane Austen i Snoop Dogg.

Zuckerberg wykorzystał więc cyfrowego Snoopa jako mistrza lochów w internetowej grze Dungeons & Dragons. – Let’s get medieval, player – ogłosiła postać z dużego ekranu. Zobaczcie sami, jak to się prezentuje:

Tutaj znajdziecie więcej informacji o AI!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone