Czytasz
Sokół włączył się w promocję rocznicy Powstania Warszawskiego

Sokół włączył się w promocję rocznicy Powstania Warszawskiego

Sokół

Sokół podjął współpracę związaną z historycznymi obchodami, czym pokazał, że można rapować w słusznej sprawie.

Muzyka upamiętniająca historię

Już 1 sierpnia będzie miała miejsce 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Tegoroczne obchody święta mają trafić zarówno do starszych, jak i do młodych osób. Z tej okazji przygotowano wyjątkowy film – jego warstwa wizualna skierowana jest bardziej do starszej widowni, a dźwiękowa z kolei do nieco młodszych widzów. Wszystko to za sprawą Sokoła, którego nowy utwór Miłość zawsze jest służy za swoisty soundtrack.

Produkcją piosenki zajął się wielokrotnie nagradzany Atutowy, zaś chóry zaaranżował Mateusz Krautwurst. Nad warstwą dźwiękową czuwało dużo utalentowanych osób. Co ciekawe, w tekście ani razu nie padają słowa Warszawa czy powstanie, ponieważ celowano w uniwersalność opowiadanej historii, która wydarzyła się naprawdę mimo niesprzyjających czasów i okoliczności.

Jedno zdjęcie

Film w reżyserii Tadeusza Śliwy ujrzał światło dzienne 19 lipca o godzinie 12:00. Inspiracją do jego stworzenia było głównie jedno zdjęcie – fotografia, która uwieczniła ślub Alicji i Bolesława Biegów. Ich małżeństwo zawarte podczas Powstania Warszawskiego trwało aż 75 lat. Produkcja nie jest długa, gdyż trwa zaledwie trzy minuty, a wszystko to dlatego, że ma charakter muzycznego klipu. Warstwa wizualna zaprezentowana została poprzez dynamiczne pokazywanie różnych stron jednego ujęcia, dzięki czemu możliwe jest lepsze dostrzeżenie życia bohaterów. Ekipa odpowiedzialna za stworzenie tego dzieła również robi wrażenie, gdyż w produkcji udział wzięło grubo ponad 100 osób.

Premierowe wydarzenie

Oficjalna, zamknięta premiera filmu odbyła się 18 lipca w Warszawie. Na pokazie filmu pojawili się między innymi Wojtek Sokół i reżyser Tadeusz Śliwa. Zjawili się także dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski i przedstawicielka Urzędu Miasta st. Warszawy Edyta Mydłowska. Dziennikarze mieli okazję jako pierwsi zobaczyć efekt pracy artystów na rzecz ważnej sprawy, jaką jest pamięć o wojennych wydarzeniach Powstania Warszawskiego.

Sprawdź też
Big Festivalowski

Jak pokazuje zeszłoroczny utwór Białasa Syrena oraz najnowszy singiel Sokoła artyści hip-hopowi potrafią sięgać swoją twórczością bardzo szerokich tematów, wspierać ważne dla kraju wydarzenia i nie muszą się ograniczać jedynie do błahych i popularnych w ostatnim czasie tematów, charakterystycznych dla gatunku.

Bilety na najlepsze koncerty rapowe znajdziecie tutaj. Wiemy, gdzie zagra Sokół!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone