Czytasz
Czemu zginął Tupac Shakur? Policja uzyskuje nowe informacje

Czemu zginął Tupac Shakur? Policja uzyskuje nowe informacje

Tupac

Po niespełna trzech dekadach od śmiertelnego postrzelenia Tupaca policja z Las Vegas poinformowała o rozpoczęciu kolejnych działań w związku z niezakończonym śledztwem.

Nakaz przeszukania domu

W ostatnich dniach znów zrobiło się głośno na temat niezakończonego dochodzenia w sprawie tragicznej śmierci. Wszystko za sprawą komunikatów przekazanych przez policję, z których wynika, że wydano nakaz przeszukania jednego z domów mieszczących się w miejscowości Henderson w stanie Nevada. Kwestią, która niewątpliwie zasługuje na uwagę, jest to, że obszar, na którym znajduje się przeszukiwany dom, jest oddalony o około 30 kilometrów od miejsca, w którym muzyk został postrzelony. Jak informuje amerykańska prasa, wokół domu można było zauważyć już jednostki policyjne oraz detektywów.

Niestety organy ścigania nie poinformowały, jaki związek ze sprawą ma budynek mieszkalny. Nie wiemy też, kto jest jego właścicielem. Porucznik policji w Las Vegas przekazał jedynie, że ma nadzieję na rozwiązanie tej sprawy. Wygląda na to, że pozostałe informacje są ścisłe tajne. Może to oznaczać, że pojawił się jakiś przełom w nierozwiązanej do tej pory sprawie.

Tupac i niekończące się śledztwo

Wszyscy ci, którzy na bieżąco przyglądają się działaniom prowadzonym w ramach zabójstwa Tupaca, mają świadomość, że czynności wykonywane przez policję tak naprawdę nigdy nie dobiegły końca. Taka sytuacja jest możliwa dzięki temu, że stan, w którym doszło do zbrodni, nie posiada przepisów o przedawnianiu tego typu spraw.

Co ciekawe, do tej pory nie aresztowano ani jednej osoby, która mogłaby mieć związek z tym przestępstwem. Ten stan rzeczy niewątpliwie sprzyja tworzeniu teorii spiskowych, których od momentu śmierci rapera powstało już naprawdę wiele. Jedną z najczęściej powtarzanych jest jednak ta dotycząca zemsty gangu, z którym rzekomo miał zadrzeć Tupac.

Sprawdź też

Przypomnijmy, że tragiczne w skutkach wydarzenie miało miejsce we wrześniu 1996 roku. Legendarny raper 2Pac wracał z walki bokserskiej Mike’a Tysona z Bruce’em Seldonem. To właśnie wtedy doszło do samochodowej strzelaniny, w której w muzyka trafiło pięć pocisków powodujących szereg różnych obrażeń. Mimo sześciu dni spędzonych w szpitalu życia artysty nie udało się uratować. Tupac zmarł dokładnie 13 września 1996 roku w Las Vegas.

Bilety na najlepsze koncerty rapowe znajdziecie tutaj

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone