Czytasz
Spędź święta po swojemu, bo czemu nie?

Spędź święta po swojemu, bo czemu nie?

Nie ma jednego sposobu na spędzanie świąt. Chwilową przerwę od obowiązków i pracy można wykorzystać zgodnie ze swoimi potrzebami. Święta? Tak to robię.

Widzieliście przygotowania do świąt w wykonaniu RAU? Ten to się nie cyka. Ma swój własny lot i nie kalkuluje. Pakowanie prezentów w papier? Nuda. Rau ma na to inny patent.

Graj w grę

Granie w grę to nie tylko dobry plan na Sylwestra. Równie dobrze można dać się wciągnąć w wirtualny świat w czasie świąt. Tomb Raider to spoko opcja, ale istnieją ciekawsze alternatywy. Chociażby cudowne Disco Elysium, które jest totalnie przełomową pozycją w kategorii czytanych RPG-ów lub Borderlands 3, które sprawnie łączy strzelankę typu FPP z elementami RPG. A jeśli jesteście nostalgicznymi graczami, postawcie na klasykę typu Worms, Heroes 3, Age of Empires czy Deluxe Ski Jump. Sprawdzone pozycje nigdy się nie nudzą.

Układaj puzzle

Układanie puzzli przy świątecznym stole? Czemu nie. Po co wdawać się w kolejną polityczną dysputę lub wysłuchiwać przydługich monologów powtarzanych przez starszyznę od lat, kiedy możesz poukładać puzzelki. Nie dość, że to niezwykle satysfakcjonujące zajęcie, to w dodatku wycisza i uspokaja, jak mało co.

Wybierz się na morsowanie

Prawdziwym zawodnikom i zawodniczkom mróz nie straszny. Wie o tym Wim Hof, wie o tym Apetor [*]. Morsowanie to nie tylko metoda na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej. Nurkowanie w lodowatej wodzie wpływa również korzystnie na nasz stan psychiczny. Szczególnie, kiedy po mroźnych wojażach rozgrzejemy się jakimś smakowitym trunkiem.

Zostań w łóżku

Po co w ogóle wstawać z łóżka? Prezenty? Wręczający je z pewnością zadbają, by dotarły one do Ciebie na czas. Łóżko to strefa komfortu, relaksu i bezpieczeństwa. Póki w nim przebywasz, nic ci nie grozi. Możesz nadrobić serialowe zaległości, przeczytać po raz dziesiąty Harrego Pottera czy nauczyć się szydełkować. Nie ograniczaj się! Poświęć czas na to, na co tylko masz ochotę.

Zagraj w butelkę

Prawda czy wyzwanie? Oglądaliście Miło się kłamie w dobrym towarzystwie? Nie przegapcie okazji na zorganizowanie wielkiej świątecznej inby. Niewygodne pytania, które sprawią, że krew zacznie wszystkim buzować w żyłach. Wyzwania dla najmłodszych, żeby nie siedzieli znudzeni lub wpatrzeni w swoje smartfony. Kluczowym czynnikiem dobrej zabawy jest odpowiedni dobór butelki. W tej roli świetnie się sprawdzi dojrzewająca przez siedem lat i leżakująca w beczkach Ballantine’s 7YO Bourbon Finish.

Karaoke

Jasne, śpiewanie kolęd ma swój urok, ale ile można… Rodzinne karaoke z największymi polskimi przebojami? Brzmi, jak naprawdę solidny wieczór. Biorąc pod uwagę, że sporo rodzin spędza święta w pobliżu telewizora, techniczne wymagania nie powinny być przeszkodą. Na początku spotkania możesz puścić karteczkę i zebrać muzyczne życzenia współbiesiadujących. To wyjątkowa okazja, żeby przedstawić rodzince szeroki przekrój polskich artystów od Roguckiego przez Brodkę po Matę.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone