Czytasz
Sportowcy dostaną darmowe prezerwatywy. Skorzystają z nich w Paryżu

Sportowcy dostaną darmowe prezerwatywy. Skorzystają z nich w Paryżu

darmowe prezerwatywy

Poprzednie Igrzyska Olimpijskie upłynęły pod znakiem pandemii, co skutkowało szeregiem obostrzeń. Teraz będzie inaczej, o czym świadczą darmowe prezerwatywy.

Darmowe prezerwatywy we Francji

Organizatorzy tegorocznych Igrzysk Olimpijskich poinformowali, że dla sportowców, którzy będą przebywać w olimpijskiej wiosce, przygotowano aż 300 tysięcy darmowych prezerwatyw. Tym samym powiadomiono o oficjalnym zniesieniu zakazu intymnych kontaktów w trakcie zawodów, który obowiązywał w 2021 roku w Tokio.

Laurent Michaud, dyrektor wiosek olimpijskich, podkreślił: Chcieliśmy stworzyć miejsca, w których sportowcy będą czuli się bardzo komfortowo, aby mogli prowadzić rozmowy, dyskusje i dzielić się swoimi podstawowymi wartościami dotyczącymi sportu. Planowo w olimpijskiej przestrzeni mieszkalnej pojawi się około 14 tysięcy sportowców i działaczy sportowych. W związku z tym organizatorzy zapewnią szereg udogodnień, które pozwolą na integrację i wspólne spędzanie czasu. Na terenie wioski oprócz stołówki czy bufetu powstanie również klub serwujący napoje bezalkoholowe.

Waży niewiele ponad 30 gramów i jest w 99% wykonana z powietrza. Oto nowa torebka od Coperni

Tradycja związana z bezpieczeństwem

Nie jest tajemnicą, że sportowcy podczas odbywających się co cztery lata igrzysk olimpijskich otrzymują pakiety darmowych prezerwatyw. Ta praktyka jest już pewnego rodzaju tradycją związaną z dbałością o zdrowie i bezpieczeństwo. Wszystko zaczęło się w 1988 roku, kiedy do wioski olimpijskiej mieszczącej się w Seulu dostarczono prezerwatywy w celu zwiększenia świadomości na temat HIV i AIDS. Zgodnie z obowiązującą zasadą sportowcy we wspomnianym Tokio również otrzymali bezpłatny dostęp do prezerwatyw, jednak z racji zakazu mieli ich nie używać na terenie wioski.

Sprawdź też

Niektóre rankingi wskazują na to, że sportowcy podczas ważnych zawodów wolą odpoczywać w sposób pozbawiony rozpraszających czynników, ale nie można założyć, że dotyczy to każdej i każdego. Warto wspomnieć, że w 2016 roku podczas igrzysk olimpijskich rozdano rekordową liczbę bezpłatnych prezerwatyw, która wynosiła 450 tysięcy.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone