Czytasz
Summer Contrast ogłasza ponad 50 artystów – Marcel Dettmann, Recondite i inni

Summer Contrast ogłasza ponad 50 artystów – Marcel Dettmann, Recondite i inni

Marcel Dettmann, mat. promocyjne

Summer Contrast przypomniał o sobie sporym ogłoszeniem. Wśród ponad 50 artystów i artystek znalazł się m.in. rezydent Berghain – Marcel Dettmann, czy niemiecki producent Recondite, który wystąpi w formule live.

Kto wybiera się na początku sierpnia do Rogalinka? Jeśli jeszcze nie byliście pewni, to dzisiejsze ogłoszenie od Summer Contrast zdecydowanie powinno przekonać Was do tej destynacji. Marcel Dettmann, Recondite, Oliver Koletzki – te nazwiska mówią same za siebie. A to zaledwie niewielka część dzisiejszego mocarnego ogłoszenia. Wśród zaproszonych artystów i artystek znalazła się też solidna reprezentacja rodzimej sceny. W ramach wakacyjnego festiwalu usłyszymy m.in. Deaf Can Dance, który zapewne uraczy nas kolejnym orientalizującym setem, duet Foxall, z którym pochillujemy po sążnistym techno, czy Laboratorium Pieśni, które zabierze nas w świat mistycznego folku. Dodatkowo, organizatorzy zapowiedzieli scenę psy-trance, która będzie jedną z niespodzianek na festiwalu.

Summer Contrast w tym roku świętuje swoją okrągłą 10. rocznicę. Nic dziwnego, że nadchodząca edycja będzie należeć do wyjątkowych.

Tegoroczna edycja to ważna edycja. Jesteśmy razem już od 10 lat, a z roku na rok stale rośniemy i zmieniamy się dla Waszej wygody. Dawanie Wam wyjątkowego muzycznego doświadczenia i wspólne spędzanie czasu to coś, na co czekamy cały rok.

pisali niedawno na swoim Facebooku organizatorzy.

mat. promocyjne Summer Contrast

Dodajmy, że i my czekamy. Jest na co. Marcel Dettmann to marka sama w sobie. Na scenie już od 1994 roku, zdążył wydać ponad 20 EPek i singli. Związany z kultowym berlińskim klubem Berghain znany jest z mrocznego techno, choć zdarzało mu się wkręcać w sety… utwory samej Donny Summer. Czym zaskoczy nas w sierpniu? Z kolei Recondite przez lata wypracował swój wyjątkowy styl, będący połączeniem techno z melancholijną podbudową. Ponoć artysta inspiracje czerpie m.in. z wiejskich krajobrazów Dolnej Bawarii, gdzie się wychował. Oliver Koletzki zadba z kolei o godną reprezentację house’owych klimatów. Sławę artyście z Niemiec przyniósł utwór Der Mückenschwarm, który błyskawicznie rozprzestrzenił się dzięki obecności w setach innych DJ-ów. Pomógł w tym też sam Sven Vath, który otrzymał jedną z kopii undergroundowego numeru i ochoczo zaczął wplatać go do swoich kompilacji.

Sprawdź też

Te trzy nazwiska to jedne z wielu, jakie pojawiły się dzisiaj na profilu Summer Contrast. Do sierpnia jeszcze trochę zostało, ale my już przygotowujemy się do podróży w stronę niewielkiej wsi w zachodniopomorskim.

Bilety na Summer Contrast znajdziecie w Going.!