Czytasz
Tama znów rozpieszcza! W Poznaniu zagrają DJ Rush, Lilly Palmer i inni

Tama znów rozpieszcza! W Poznaniu zagrają DJ Rush, Lilly Palmer i inni

Rogal marciński do popołudniowej kawy, a nocą cardio na parkiecie. Czołowy polski klub zaprezentował wiosenne bookingi najwyższej próby.

Wczesnymi wieczorami odbywają się tam koncerty największych polskich i zagranicznych gwiazd. Gdy artyści już zejdą ze sceny, wcale nie oznacza to końca zabawy. Wręcz przeciwnie: na drugą szychtę wpadają DJ-e i producenci. To dzięki nim poznańska Tama, klub ulokowany w okazałych przestrzeniach sali reprezentacyjnej Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej, zmienia się w świątynię clubbingu. Pielgrzymują do niej imprezowicze z całego kraju, zwłaszcza że miejscówka od lat trzyma stały, wysoki poziom. Organizuje autorskie, tematyczne cykle, zebrała grono uzdolnionych rezydentów, otrzymuje nagrodę za nagrodą.

Tyle słowem wstępu – kto był na Niezłomnych, ten wie, o jakim klimacie mowa. Kto jeszcze nie miał okazji odwiedzić lokalu, ten powinien koniecznie nadrobić zaległości. Obu grupom rekomendujemy cztery wydarzenia, które w najbliższych tygodniach odbędą się w Poznaniu. Sprawdźcie je sami!

Tama prezentuje: Shlømo

Shaun Baron-Carvais to jeden z najbardziej liczących się francuskich producentów. Wcześniej wraz z Hadone współtworzył duet Viper Diva, teraz samodzielnie sieje spustoszenie na parkiecie. Gra szybko, dynamicznie, zestawiając ze sobą techno, rave i IDM. Do Poznania przyjedzie już po raz kolejny, w ramach swojego autorskiego, kuratorskiego cyklu. 23 marca zabierze ze sobą pochodzącą z Portugalii BIIĘ oraz polską reprezentantkę, Yung Lucy. O wizualizacje zadba niezrównana Lola Haze.

Bilety na Shlømo znajdziesz tu!

Shlømo | Boiler Room x Bónusz Festival

Lilly Palmer

Na ten booking z pewnością czekało wielu bywalców klubu. Pierwsze kroki na scenie stawiała w Zurychu, ale szybko zaczęła grać poza Szwajcarią. Dziś należy do największych gwiazd tech-house’u. Nie bawi się w wydumane eksperymenty, tylko od razu atakuje szybkimi, wwiercającymi się w głowę beatami. Reprezentantka wytwórni Drumcode zagra w Tamie już 6 kwietnia, w ramach cyklu WIR. Mamy nadzieję, że w swojej selekcji zawrze najnowszy, tribalowy singiel Hare Ram, którym składa hołd indyjskim brzmieniom.

Złap swoją wejściówkę na set Lilly Palmer!

Tama prezentuje: DJ Rush

Tej wiosny nie zabraknie także wizyty nestora muzyki klubowej. Inaczej chyba nie można nazwać twórcy, który organizował pierwsze imprezy jeszcze w latach 80., przyczyniając się do gwałtownego rozwoju chicagowskiego house’u. Wraz z rosnącą popularnością przeprowadził się do Europy, a jego styl ewoluował. Bywa, że wraca do korzeni, ale teraz jest najwierniejszy precyzyjnemu, pozbawionemu ozdobników hard techno. Wielki (w przenośni i dosłownie, bo mierzy prawie dwa metry) DJ Rush zagra w Poznaniu 13 kwietnia. Za deckami wesprze go J.Fernandes, a świetnym pretekstem do tańczenia są urodziny Joany, bez której Tama nie byłaby taka sama.

Bilety na DJ Rusha znajdziesz tu!

DJ Rush | Boiler Room Rotterdam

Klaudia Gawlas

Już w latach dziecięcych uczyła się gry na klasycznych instrumentach, ale nie czuła, że to kierunek, który do końca jej odpowiada. Kiedy jednak jako 13-latka dostała od cioci kasetę z miksami Jeffa Millsa, po czym zaczęła klecić pierwsze beaty na komputerze Commodore 64, przepadła bez reszty. Długo czekała na swoją szansę, ale ciężka praca i cierpliwość zaprocentowały. Dziś podróżuje po całej Europie, roztaczając autorską, spójną wizję techno. Poznaniakom zaprezentuje ją 18 maja.

Złap swoją wejściówkę na set Klaudii Gawlas!

Klaudia Gawlas – NATURE ONE 2023 – ARTE Concert

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone