Czytasz
Targi Książki Empiku 2022 – TOP5 spotkań

Targi Książki Empiku 2022 – TOP5 spotkań

Nadchodzi kolejna odsłona święta moli książkowych – jesienne Targi Książki Empiku 2022, które odbędą się 12-25 października. Wybrałam dla Was 5 najciekawszych spotkań z programu.

Targi Książki Empiku to nie tylko bogaty kalendarz rozmów z autorami i autorkami, które obejrzycie na żywo na Facebooku. To również możliwość zdobycia autografu ulubionych pisarzy i pisarek, a do tego masa zniżek i promocji na książki. W tym roku w programie znalazł się specjalny cykl Young Adult. Wypatrujcie młodzieżówkowego przewodnika po targach – już wkrótce na Going. MORE.

W trakcie spotkań z autorami i autorkami on-line możliwe będzie zadawanie pytań – zrobicie to za pomocą komentarzy pod streamingiem. Wszystkie nadawane wydarzenia zostaną przetłumaczone na język migowy.

Pełny program spotkań, sesji z autografami i aktualne informacje o rabatach

Grzegorz Piątek

Targi Książki Empiku 2022
Targi Książki Empiku 2022

Kiedy: 17 października, godz. 20:00

Gdzie: na Facebooku

Krótko po premierze swojej książki Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920-1939 (Wydawnictwo W.A.B.), Grzegorz Piątek będzie gościem Justyny Dżbik-Kluge w ramach targowej sceny Apostrof. Nadmorski projekt urbanistyczny miał spełnić niejedno marzenie, naprawić historyczne błędy i przynieść powojennej Polsce nadzieję na przezwyciężenie licznych podziałów. Jak wyglądał proces budowania Gdyni i co udało się zrealizować z ambitnych planów? Dowiecie się z lektury książki, a przedsmak czeka na Was w ramach Targów Książki Empiku.

Tomasz Stawiszyński

Targi Książki Empiku 2022

Kiedy: 13 października, godz. 20:00

Gdzie: na Facebooku

Tomasza Stawiszyńskiego możecie kojarzyć za sprawą bestsellerowej Ucieczki od bezradności. Autor wraca do czytelników i czytelniczek z książką Reguły na czas chaosu (Wydawnictwo Znak Literanova). Na scenie Apostrof porozmawia z Weroniką Wawrzkowicz o współczesnych lękach i niepewności, ale też o tym, jak sobie z nimi radzić. Jak czytamy w zapowiedzi publikacji: Czerpiąc z literatury filozoficznej i tekstów kultury [autor] pokazuje, jak poddawać refleksji odruchy serca, nie dać się uwieść manipulacjom oraz kultywować konflikt w sobie, zamiast przenosić go na zewnątrz. W tych ciężkich i stresujących czasach, chwila książkowego ukojenia jest na wagę złota.

Michał Kempa

Targi Książki Empiku
Targi Książki Empiku 2022

Kiedy: 12 października, godz. 18:00

Gdzie: na Facebooku

Lubię śledzić debiuty prozatorskie, dlatego chętnie wpadnę również na spotkanie z Michałem Kempą, autorem książki Ostatni rok lekkiego życia (Wydawnictwo W.A.B.). Z zawodu komik oraz dziennikarz, poprzez powieść sięga po bliskie mu tematy. Będzie więc – jak zapowiada – O innych, o sobie i o Polsce. O sobie przez Polskę i o Polsce przez siebie. Czy w rozmowie z Justyną Dżbik-Kluge powie coś więcej o procesie powstawania tekstu i wyjaśni czemu upiera się, by nazywać go literaturką? Wpadnijcie się przekonać.

Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin, Joanna Sokolińska

Targi Książki Empiku 2022

Kiedy: 18 października, godz. 20:00

Sprawdź też

Gdzie: na Facebooku

Czy nasze dzieci robią nową rewolucję seksualną? – pytają autorki książki Mów o mnie ono (Wydawnictwo W.A.B.), poświęconej otwartemu podejściu dzieci i młodzieży do własnej tożsamości. Katarzyna Skrzydłowska-Kalukin i Joanna Sokolińska zastanawiają się, z czego wynika zmiana w myśleniu o identyfikacji z płcią biologiczną i coraz częstszym odrzucaniu binarnego podziału na kobiece i męskie. Czy jest to rzeczywiście zmiana, czy raczej wprowadzenie tematu obecnego od dawna do szerokiego dyskursu? Nie miałam jeszcze okazji zapoznać się z książką, więc chętnie zajrzę na spotkanie, by poznać jej autorki. Rozmowę na scenie Apostrof poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Michel Houellebecq diagnozuje świat. Beata Geppert, Grzegorz Wysocki

Targi Książki Empiku
Targi Książki Empiku 2022

Kiedy: 12 października, godz. 20:00

Gdzie: na Facebooku

Michel Houellebecq jest postacią, z którą w swojej głowie toczę nieustanną walkę – choć doceniam niektóre elementy jego twórczości, inne wywołują we mnie fale niechęci. Tym chętniej będę przysłuchiwać się rozmowie, którą przeprowadzą Beata Geppert, Grzegorz Wysocki i (prowadząca) Natalia Szostak. Pretekstem dla spotkania, które odbędzie się na scenie Apostrof, jest oczywiście najnowsza książka autora, Unicestwianie (Wydawnictwo W.A.B.). Francuski pisarz twierdzi, że to jego ostatnie dzieło. Czy rzeczywiście zawarł w nim wszystko, co chciał przekazać osobom czytającym? To jedno może wiedzieć tylko on sam.

Sprawdź też: do kogo trafił literacki Nobel 2022?

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone