Czytasz
Tauron Nowa Muzyka Katowice odbędzie się jeszcze w tym roku!

Tauron Nowa Muzyka Katowice odbędzie się jeszcze w tym roku!

Floating Points, mat. promocyjne

Tęskniliście za Tauronem? My też! Zapowiedziany na przełom lipca i sierpnia festiwal odbędzie się, ale w nieco innej formule. Organizatorzy cały czas uspokajali – do katowickiej Strefy Kultury i Doliny Trzech Stawów powrócimy. I to w te wakacje!

Często pytacie, czy w “nowej normalności” tegoroczny festiwal naprawdę się odbędzie❓ Uspokajamy, że tak✅

PISALI ZALEDWIE parę DNI TEMU ORGANIZATORZY TAURON NOWA MUZYKA KATOWICE

Dodatkowo, w zeszłym tygodniu na Facebooku festiwalu pojawiła się informacja o kolejnym ogłoszeniu artystów. To dało fanom i fankom śląskiego festiwalu nadzieję. I nie były to puste obietnice. Stojąca za wydarzeniem MORE MUSIC AGENCY zaskoczyła dziś wszystkich kolejną porcją muzycznych nowości i paroma informacjami logistycznymi. Wszystko po to, żeby wspólnie oddać się festiwalowym emocjom w jak najbardziej bezpiecznej dla wszystkich formule.

W zeszłym roku Tauron Nowa Muzyka Katowice odbył się online. W różnych lokalizacjach na Śląsku zagrali m.in. Lucy, Dino Sabatini czy Fisz Emade Tworzywo. Ale jak wszyscy wiemy, muzyki najlepiej słucha się na żywo. I wszystko wskazuje na to, że będziemy mogli to zrobić podczas najbliższej edycji TNMK. Poniżej parę ważnych informacji zarówno dla tych, którzy już bilety mają, jak i tych, którzy dopiero zamierzają je kupić.

Co z line-upem?

Część z już ogłoszonych artystów i artystek wystąpi w Katowicach, natomiast nie wszyscy. Z uwagi na pandemię część line-upu zostanie przeniesiona na rok 2022. Underworld, Mike Skinner and The Streets, czy Cigarettes After Sex stolicę Śląska odwiedzą za rok. Ale nie martwcie się! W zamian Tauron ogłosił kolejną porcję znakomitych postaci z muzycznego poletka. Nie obyło się bez miłych niespodzianek! Do line-upu dołączyła dziś m.in dobrze znana polskiej publiczności islandzka formacja GusGus. Dodatkowo, w Katowicach na pewno zobaczymy wcześniej zapowiedzianego muzyka i producenta z Londynu Floating Points, który niedawno nagrał świetny album z London Symphony Orchestra i Pharoah Sandersem – Promises oraz Andy’ego Stotta– mistrza “slow motion techno”, który zaledwie miesiąc temu powrócił z wydawnictwem Never the Right Time. W line-upie zostali również: Red Axes, Jennifer Cardini, Acid Arab czy DJ Tennis. Z rodzimych artystów parę nowości: rozkład jazdy zasilą m.in. Zdechły Osa. Organizatorzy zapowiedzieli, że możemy się przygotować na dużą reprezentację polskiej sceny muzycznej. Pamiętajcie, że ci, których nie zobaczymy za parę miesięcy w Strefie Kultury pojawią się tam za rok – nic straconego!

Sytuacja zmusiła nas do rewizji przyjętego wcześniej programu festiwalu. Mamy jednak przekonanie, że niezmiennie goście festiwalu będą mieli okazję obcować z wyjątkowymi artystami, z dużą reprezentacją polskiej sceny muzycznej. Cieszymy się zarówno na tę edycję Tauron Nowa Muzyka Katowice, jak i jej kolejną odsłonę, w której wystąpią wykonawcy, którzy mieli odwiedzić nas w tym i zeszłym roku – mówi Adam Godziek, współorganizator festiwalu z More Music Agency.

Updetowany line-up łapcie poniżej!

mat. promocyjne

Co z biletami?

Dotychczas kupione karnety przechodzą na rok 2022. Tym samym każdy posiadacz biletu na edycję 2021 ma już zaklepane miejsce na kolejnym Tauronie. Nie trzeba będzie wyczekiwać startu sprzedaży, bo bilety macie już w kieszeni! Jeśli natomiast chcecie odwiedzić Śląsk w te wakacje, należy zakupić bilet, który będzie dostępny w nowej, niższej cenie. Jeśli kupiliście bilety na edycje 2020 lub 2021, dostajecie kod zniżkowy (25%) na kupno nowego karnetu na najbliższy Tauron. Właśnie ruszyła sprzedaż na karnety 2-dniowa na edycję 2021 w nowej formule!

Niezmiennie każda osoba, która nabyła karnet lub bilet i nie może wziąć udziału w festiwalu, ma prawo zwrócić go w miejscu nabycia.

Sprawdź też
Taco Hemingway recenzja

Wszystkie wejściówki zachowują ważność na przyszłoroczną edycję.

A jeśli jesteście ciekawi tego, jak wygląda praca na festiwalem od kuchni, koniecznie sprawdźcie podcast, który powstał jako efekt współpracy Going. i Empik Music Before / After / Now. W drugim odcinku Jolka Sauer przygląda się powstałym na terenie Śląska festiwalom – w tym wyczekiwanemu przez nas wszystkich Tauronowi.

Karnety w niższej cenie kupicie w Going.!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone